Jake zarovky se zvysenou svitivosti ?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Příspěvekod Milan D. » stř 2. led 2008, 19:43

Měl bych pro tebe dva tipy, záleľí jak jezdíą.
1. Pokud jezdíą hlavně ve dne a chceą ąetřit H4, tak si kup světla pro celodenní svícení ( diodové svícení ), vypadají jako mlhovky vyrabí to například Hella a stojí cca 1800 Kč spotřeba asi 5W.
2. Pokud jezdíą hodně i v noci a bouchají Ti H4 jako mě H7, tak doporučuji HID stavebnici ( xenony ) cena cca na H4 3000 Kč a prý jsou slevy 10 procent, musí se ale rozebrat paraboly a namontovat a naklápění máą jako u H4, kdyľ tak na tebe někdo blikne a světla jako ve dne, spotřeba 35W.
Jinak mám prosbu, nedávej tam ľádný humus ( 100w ľárovky ) apod.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod CHiP » stř 2. led 2008, 20:12

Milan D.: HID sady pro H4 jsou o něco draľąí, neľ H1, H3 či H7 a to proto, ľe to jsou bixenony :P Nic se nerozebírá, nic se nemontuje. Stejně jako měníľ ľárovku H4 či jinou, tak i tam akorát místo ní dáą výbojku. Akorát někde poblíľ musíą připevnit vysokonapě»ový měniče. Práce na pár minut a jedeą a svítíą :twisted:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Ondrej133 » stř 2. led 2008, 20:19

Milan D. píše:Měl bych pro tebe dva tipy, záleľí jak jezdíą.
1. Pokud jezdíą hlavně ve dne a chceą ąetřit H4, tak si kup světla pro celodenní svícení ( diodové svícení ), vypadají jako mlhovky vyrabí to například Hella a stojí cca 1800 Kč spotřeba asi 5W.
2. Pokud jezdíą hodně i v noci a bouchají Ti H4 jako mě H7, tak doporučuji HID stavebnici ( xenony ) cena cca na H4 3000 Kč a prý jsou slevy 10 procent, musí se ale rozebrat paraboly a namontovat a naklápění máą jako u H4, kdyľ tak na tebe někdo blikne a světla jako ve dne, spotřeba 35W.
Jinak mám prosbu, nedávej tam ľádný humus ( 100w ľárovky ) apod.


hlavně ve dne.a ľárovky jsem tam ani jeątě neměnil
Bílá Xsaruška Combi 1.9D 1.gen
5l/100Km
Ondrej133
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 26. pro 2007, 20:40
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod riggo » čtv 3. led 2008, 7:47

Milan D. píše:Měl bych pro tebe dva tipy, záleľí jak jezdíą.
1. Pokud jezdíą hlavně ve dne a chceą ąetřit H4, tak si kup světla pro celodenní svícení ( diodové svícení ), vypadají jako mlhovky vyrabí to například Hella a stojí cca 1800 Kč spotřeba asi 5W.
2. Pokud jezdíą hodně i v noci a bouchají Ti H4 jako mě H7, tak doporučuji HID stavebnici ( xenony ) cena cca na H4 3000 Kč a prý jsou slevy 10 procent, musí se ale rozebrat paraboly a namontovat a naklápění máą jako u H4, kdyľ tak na tebe někdo blikne a světla jako ve dne, spotřeba 35W.
Jinak mám prosbu, nedávej tam ľádný humus ( 100w ľárovky ) apod.



jen pro upresneni, svetla pro denni sviceni od Helly za 1800Kc nejsou diodova,ale obyc zarovkova, zarovka v jednom svetle ma prikon 6W a stoji cca 40Kc. Vim to, protoze jsem to pred casem resil a mam je namontovana na aute. Samozrejme by se mi libily z LED diod,ale od Helly jsou cca za 3200Kc, a to mi prijde nesmyslne draho(vzhledem k vyrobni cene jedne LED diody). Nehomologovana svetla pro denni sviceni s diodami se daji poridit uz kolem patnacti stovek,ale videl jsem je svitit a stoji to za prd.Navic schazi ta homologace.
Uživatelský avatar
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. bře 2007, 10:37
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Re: ®árovky

Příspěvekod Bronnsky » čtv 3. led 2008, 10:43

Ondrej133 píše:Tak přemejąlim o nějakejch lepąích ľárovkách.protoľe tadyty H4 potkávačky co máme tak svítí od patníku k patníku a jeątě blbě takľe naprd viditelnost. a protoľe xsárinka jezdí hlavně ve dne tak přemejąlim asi o osramech light day http://www.e-light.cz/catalogue/detail. ... &tab=0#box a jeątě přemejąlim o parkovačkách co mam v druhym autě.tam jsou W5W philipsy.co je v xsaře?r.v 1999 1.gen

dík moc za rady


Já uľ chvíli přemýąlím o Nightbreakerech H4 od Osramu. Tady je docela přesvědčivá prezentace http://www.vamos.cz/zdroje/nightbreaker/
Peugeot Traveller 2.0HDi, r.v.2018
ex-X1 1,9TD Break r.v.99 stříbrná s podložkama
Harley-Davidson FLHTCU Ultra Classic Electra Glide
Uživatelský avatar
Bronnsky
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 291
Registrován: čtv 28. čer 2007, 19:29
Bydliště: kousek od Rožnova p.R.
Vůz: Xsara I Break, 1.9TD, r.v.99

Re: ®árovky

Příspěvekod CHiP » čtv 3. led 2008, 11:47

Bronnsky1.9td píše:Já uľ chvíli přemýąlím o Nightbreakerech H4 od Osramu. Tady je docela přesvědčivá prezentace http://www.vamos.cz/zdroje/nightbreaker/

Ano, tyto ľárovky svítí naprosto excelentně. Dokonce i cenu u nich mají příjemnou. Ovąem tak nějak se tam zapomněli zmínit o tom, ľe mají poloviční ľivotnost oproti obyčejné ľárovce. A kdo mi nevěří, nech» se Night Breakerům podívá na krabičku :)
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Re: ®árovky

Příspěvekod dapata » čtv 3. led 2008, 12:00

CHiP píše:
Bronnsky1.9td píše:Já uľ chvíli přemýąlím o Nightbreakerech H4 od Osramu. Tady je docela přesvědčivá prezentace http://www.vamos.cz/zdroje/nightbreaker/

Ano, tyto ľárovky svítí naprosto excelentně. Dokonce i cenu u nich mají příjemnou. Ovąem tak nějak se tam zapomněli zmínit o tom, ľe mají poloviční ľivotnost oproti obyčejné ľárovce. A kdo mi nevěří, nech» se Night Breakerům podívá na krabičku :)


Tak to, ale bude u vąech těch super extra extrem power power2 nightsuper atd...atd. svítících ľe ta ľivotnost bude o polovinu moľná i více neľ u klasické levné :roll: ľárovičce, bohuľel výkon je zde na úkor ľivotnosti 8) Něco za něco.

Sám mám (dárek-kdyľ jsem pak viděl tu cenu za dva kousky....omdlel jsem :P ) Philips X-treme Power uľ 4 měsíce,zatím dobrý, ale uľ uítra mohu přijít k autu a nemusí to tak být.
Xsara 1,6 Break 65kW AT 1999
dapata
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř 30. kvě 2007, 7:24
Bydliště: Praha
Vůz: Xsara Break 1,6 i , natural 95, 1999

Příspěvekod jaydee_peta » čtv 3. led 2008, 16:20

já mam ty night breakery v AE... svítěj dobře, líp neľ normální ľárovky, ale ne aľ tak úplně bíle :-)
Už jen 1x Xsaruška 1.8i Red Flower
Peugeot 307 2.0i 16V Black Power:-)
Obrázek ... holku moji modrou už dráždí někdo jiný...
Uživatelský avatar
jaydee_peta
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 343
Registrován: úte 13. lis 2007, 8:09
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Vůz: Xsara 1.8i

Příspěvekod Ondrej133 » čtv 3. led 2008, 17:01

no tak do parkovaček nakonec dam LEDky protoľe je mam. mam modrý červený a bílí.budu uvaľovat o modrejch a ozkouąim je jak budou vypadat.a kdyľ budou oąklivý tak tam dam bílí. ale nevim jestli to bude tak svítit.ale asi jo.mam rozptilky. protoľe 40 Kč za jednu cool blue nedam.no a pak se uvidí co do normálních H4
Bílá Xsaruška Combi 1.9D 1.gen
5l/100Km
Ondrej133
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 26. pro 2007, 20:40
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Milan D. » čtv 3. led 2008, 18:36

1. Tak to se omlouvám na to diodové svícení pro denní svícení, protoľe jsem to chtěl montovat někdy v loni, pak jsem to uľ neřeąil, protoľe jsem chtěl určitě diody, ale cena si myslím byla menąí, tak to ąlo asi nahoru, jeątě na to mrknu na netu.
2. Čau Chipe, máą to nějak namakaný ty HID sady, tak si je prosím kup, já mám opravdu auto jen na práci a nejsem ľádnej mechanik, ale na H4 nemusíą mít bixenony, dělají se i HID klasické xenony na H4, v prosinci si to nechal dělat kolega na Merivu, akorát se musely upravit patice, ale pokud Ti dá mechanik záruku, tak není co řeąit a měl jsem v ruce stavebnice na vąechny typy ľárovek, borec to nestačí montovat a na mojich H7 musely jít bohuľel paraboly ven, jinak se tedy omlouvám vąem, které jsem mýlil, promiňte.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod Milan D. » čtv 3. led 2008, 19:26

Takľe jeątě jednou, opravdu jsem se mýlil celodenní svícení od Helly s halogenovou ľárovkou 6W stojí cca 2200 Kč a s diodama od 2960 do 3500 Kč i s homologací.
Také jsem jeątě jednou procházel net a na H4 se dělají bixenony, ale s mojí sadou, kterou mám na H7, lze namontovat i místo H4, ale nevím jakou sadu lze pouľít, ale funguje to, ale co jsem měl chvilku, tak ono to není tak jednoduché s těmi HID sadami, jsou zastánci i co to zatracují jsou to vesměs Made in China, ale dělají se nyní uľ i od Bosche uľ 6900 Kč, zhrnu to tak, vąichni moji známí, kteří to mají, tak si to chválí, na vąe je záruka, včetně montáľe a proto to nebudu kupovat na netu a montovát sám, kdyľ pak při reklamaci oni budou tvrdit, ľe jsem si to blbě namontoval, a» se trápí mechanik a to je to, vo co tady jde, radąi si připlatím za marľi u automechanika on ví jakou tam má dát sadu nebo co si dovolit, jeątě jednou se omlouvám, ľe jsem mystifikoval.
Milan D.
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 125
Registrován: čtv 23. lis 2006, 22:29
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvekod Ondrej133 » čtv 3. led 2008, 21:24

to ľe je to vyrobený v číně jeątě nic nenaznačuje.kdyľ by se ty lidi koukli na ty od bosche tak zjistí ľe to je taky made in china protoľe výroba je tam levnějąí. ale větąinou se to kompletuje v továrnách.ale kdyľ se to koupí na trľnici tak je jasný ľe to fungovat nebude nebo bude ale blbě.takľe normálně v obchodě.kaľdej na to má názor no. to» muj názor
Bílá Xsaruška Combi 1.9D 1.gen
5l/100Km
Ondrej133
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 26. pro 2007, 20:40
Bydliště: Plzeň

Re: ®árovky

Příspěvekod Berys5 » čtv 3. led 2008, 21:36

Bronnsky1.9td píše:
Ondrej133 píše:Tak přemejąlim o nějakejch lepąích ľárovkách.protoľe tadyty H4 potkávačky co máme tak svítí od patníku k patníku a jeątě blbě takľe naprd viditelnost. a protoľe xsárinka jezdí hlavně ve dne tak přemejąlim asi o osramech light day http://www.e-light.cz/catalogue/detail. ... &tab=0#box a jeątě přemejąlim o parkovačkách co mam v druhym autě.tam jsou W5W philipsy.co je v xsaře?r.v 1999 1.gen

dík moc za rady


Já uľ chvíli přemýąlím o Nightbreakerech H4 od Osramu. Tady je docela přesvědčivá prezentace http://www.vamos.cz/zdroje/nightbreaker/


Ahoj,
doporučuji Nightbreaker H4 Osram! Svítí zcela excelentně a rozdíl je dokonce i poznat (myslel jsem, ľe to bude nějaký reklamní tah). Potkávačky jsou bělejąí neľ klasický H4 a to nemluvím o tom, kdyľ přepnete na dálkový - vąechno se úplně rozjasní :-) Fakt doporučuji, i přes fakt, ľe mají poloviční ľivotnost.
......................................................................................................
Xsara 1.8i 8V zelená metla a pořádný světla (od Osramu)
Uživatelský avatar
Berys5
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 64
Registrován: sob 1. zář 2007, 11:10
Bydliště: Jindřichův Hradec

Příspěvekod riggo » pát 4. led 2008, 7:45

Milan D. píše:1. Tak to se omlouvám na to diodové svícení pro denní svícení, protoľe jsem to chtěl montovat někdy v loni, pak jsem to uľ neřeąil, protoľe jsem chtěl určitě diody, ale cena si myslím byla menąí, tak to ąlo asi nahoru, jeątě na to mrknu na netu.
2. Čau Chipe, máą to nějak namakaný ty HID sady, tak si je prosím kup, já mám opravdu auto jen na práci a nejsem ľádnej mechanik, ale na H4 nemusíą mít bixenony, dělají se i HID klasické xenony na H4, v prosinci si to nechal dělat kolega na Merivu, akorát se musely upravit patice, ale pokud Ti dá mechanik záruku, tak není co řeąit a měl jsem v ruce stavebnice na vąechny typy ľárovek, borec to nestačí montovat a na mojich H7 musely jít bohuľel paraboly ven, jinak se tedy omlouvám vąem, které jsem mýlil, promiňte.


Nevim nevim,ale mam pocit,ze na H4 bixenony musi byt.Je to takova dvojlampa,nemusi se nic v parabole mechanicky upravovat,ma to normalni H4 patici. Kdyz tam das jednoduchy xenon,jak pak budes pouzivat dalkovy svetla?? A kydz se podivas na ceny, tak na vsechny H-lampy(H1, H2,.....az Hx) stoji prestavbova sada 3-4tisice,ale zrovna na H4 6tisic. A je to prave kvuli te dvojlampe.
Uživatelský avatar
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. bře 2007, 10:37
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Příspěvekod CHiP » pát 4. led 2008, 11:02

riggo: U H4 je akorát navíc elektromagneticky ovládaný stínítko :P
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

PředchozíDalší

Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků