Jaké AKU,životnost

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Jaké AKU,ľivotnost

Příspěvekod ondra. » sob 28. led 2006, 21:15

Chci se zeptat, jestli je normální, ?e po 3 letech pravidelně odchází aku. Xsara 1.6 Diky
ondra.
 

Příspěvekod Marek » sob 28. led 2006, 21:36

Zdravím, mám Xsaru celkem 2,5 roku a nyní třetí zimu. Akumulátor jsem si přendal z minulého vozu, v březnu mu budou 3 roky a nevypadá unaveně. Jezdím denně 2x cca 10km, někdy se zastávkami (dal?í starty), auto stojí venku a startovalo v?dy bez problémů i v tomto mrazivém týdnu. Aku by měl vydr?et cca 6 let, zále?í na intenzitě vyu?ívání - počtu startů. Pokud v normálním provozu (t.j. ne re?im rozvá?kové slu?by nebo vybírání po?tovních schránek) odejde za 3 roky, hledal bych závadu v dobíjení. Také by bylo zajímavé, jestli jde o stejného výrobce Aku a při jakém re?imu pou?ívání auta jak odchází.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Příspěvekod viteon » ned 29. led 2006, 7:56

já jsem měnil po necelých 5ti letech. jezdím spí? krat?í trasy (15-25km, 20.000ročně). Baterka se ani nerozloučila. Ráno jela a odpoledne nic.
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

AKU

Příspěvekod bican » stř 1. úno 2006, 10:17

Ahoj.
U akumulátoru zále?í na ?těstí.......
Originál Varta mi v novém voze ode?la po 3 letech.
Nyní tam mám Aku ze supermarketu a začínám 5tý rok.......
Xsara 1,4
bican
 

Re: Výměna aku ka?dé 3 roky

Příspěvekod PetrO » ned 26. úno 2006, 8:34

ondra píše:Chci se zeptat, jestli je normální, ?e po 3 letech pravidelně odchází aku. Xsara 1.6 Diky

Ted mam otiginalni baterku pres 7 let, a nechal jsem ji promerit - je sice slabsi, ale porad vhodna.
PetrO
 

Příspěvekod MP » stř 1. bře 2006, 18:57

Chtěl jsem se zeptat jakou máte kapacitu baterky v 1,9 TD.Kdy? jsem auto kupoval tak původní majitel tam dal (z finančních důvodů) místo staré,asi u? mrtvé baterky novou,ale jen 55Ah,co? je asi málo,sice i teď v zimě není problém,ale myslím ?e by tam měla aspoň 70Ah (?).
A je?tě k aku s "magickým okem" - mů?u ju dobíjet jednou za čas klasickou nabíječkou na aku baterie ( 4 amp. )?
No zřejmě zde není ?ádnej dieslista . Tak ta 55 Ah v pohodě zvládala i tu ku.... zimu , tak?e tam zůstane i dál , dokud se nebude loučit .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Mison » čtv 2. bře 2006, 14:01

někde jsem četl, ?e předepsaná je 62 Ah, ale já mám 70 Ah a spokojenost.
Xsara1,9D Break
Mison
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 89
Registrován: ned 31. črc 2005, 20:26
Bydliště: Zlín
Vůz: Xsara Break 1,9D 1999

Baterka

Příspěvekod Jindra » čtv 2. bře 2006, 21:29

Měla by tam být 62-65Ah kdy? tam dá? silněj?í je to zbytečný alternátor nemá takový výkon.Já osobně mám a vřele doporučuji Akumu,má zvý?ený startovací výkon a i přes tu zimu je v poho-startuji max. na pátý otočení motoru. Tak a? tě tvoje začne opou?tět tak má? tip.
Jindra Xsara II Hdi Break 66kW EXCLUSIV 2000
Jindra
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 55
Registrován: sob 23. črc 2005, 19:30
Bydliště: Praha

Dík

Příspěvekod MP » pát 3. bře 2006, 11:05

No zatím se dr?í , startuje na první ?uknutí .... Přes léto na ni nebudou takový nároky , tak snad jen tak se nebude loučit . Dal ji tam předchozí majitel , kdy? to prodával , samozřejmě z finančních důvodů ,je asi 3/4 roku stará.
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

baterka

Příspěvekod PetrO » stř 15. bře 2006, 13:21

Tak originální baterka ?la po 7 a kus letech do nebíčka...RIP. Máte někdo zku?enost se sundáním "?roubovacích" terminálů ze skttečných válcových a jak je správně narvat na normální baterku? ŘEkl bych, ?e velkou zásluhu na ?ivotnosti baterky mají právě ty ?roubovací terminály.
PetrO
 

Příspěvekod Dusan » stř 15. bře 2006, 14:00

Po od?roubování a sundání matek zůstanou ty závitový vlo?ky na olověných polech baterky.Sháněl jsem po různých obchodech,ale nikde neměli.Tak jsem ty starý vlo?ky demontova z polů staré baterky.Pomohl jsem si ?roubovákem a opatrně je sundal.Pak pomocí dřevěného ?palíčku opatrně na?ukal na poly nové baterky,tak ,aby se nepo?kodily závity.Ta vlo?ka se jakoby kousne do toho olova na tý batrce.Jezdím s tím 1/2roku a v?e OK.
Citroen Xsara break
1.8i/66kw;r.v.1999
Dusan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 16. črc 2005, 14:18
Bydliště: Hradec Králové

diky velike

Příspěvekod PetrO » stř 15. bře 2006, 14:02

Super, diky za radu, chtel jsem to udelat stejne, ale kdyz uz to nekdo delal, rad se ubezpecim.
PetrO
 

nova baterka

Příspěvekod PetrO » pon 10. dub 2006, 16:38

Du?an píše:Po od?roubování a sundání matek zůstanou ty závitový vlo?ky na olověných polech baterky.Sháněl jsem po různých obchodech,ale nikde neměli.Tak jsem ty starý vlo?ky demontova z polů staré baterky.Pomohl jsem si ?roubovákem a opatrně je sundal.Pak pomocí dřevěného ?palíčku opatrně na?ukal na poly nové baterky,tak ,aby se nepo?kodily závity.Ta vlo?ka se jakoby kousne do toho olova na tý batrce.Jezdím s tím 1/2roku a v?e OK.


Tak terminaly se daji stahnout snadno a snadno opet natukat na novou Varta Blue Dynamic, spokojenost.
PetrO
 

Příspěvekod gogo » pát 14. dub 2006, 11:06

Jestli není problém v přebíjení, Xsara ná jednu velkou nectnost, a tou je za altíkem regulátor, který hrozně rád odchází nebo pou?tí do baterky o nějaký ten voltík více ( u mně to dělalo jen o 0,5 V více)
gogo
 

Příspěvekod MP » stř 2. kvě 2007, 6:47

Ty plastové "čepičky" na kontaktech baterie povol třeba sikovkama . Rukou mě to taky neąlo , chytl jsem to sikovkama a je to .... Jinak s výběrem baterky neporadím ( snad jen ľe 12 V :lol: :wink: ) , tady u nás v prodejně s autobateriema mají osazovací tabulku a podle toho by mě vybrali ( kapacita , start. proud , plus vlevo nebo vpravo ... )
Akorát kdyľ ji odpojíą , tak se blokne rádio , musíą pak zadat kód , tak snad ho znáą .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Další

Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků