dotaz na palivomer :?:

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Příspěvekod MP » pát 25. kvě 2007, 21:31

CHiP píše:Myslím, ľe to tu uľ bylo. Mě palivoměr ukazuje přesně. S ubývající naftou v nádrľi plynule klesá ručička palivoměru. Jediný kdy to trochu hapruje je, kdyľ nevezmu plnou ale jenom tam trochu ąprknu. To to pak ukáze plnou, ale po chvíli jízdy to sleze tam kam má.
Plnou jsem nebral zatím asi 2x co mám auto, mě to nebaví jezdit pořád tankovat, radąi plnou, troąku tam jeątě naládovat a dokud nesvítí ľíznivý oko, tak jezdit :lol:


Tak mě napadá ľe ty naąe dvě Xsary jsou jak dvojčata , vesměs se chovají stejně , i ty rafiky na palivoměru .... a já taky leju furt do plné ... co jsem nevzal do plné tak by se dalo spočítat na prstech jedné ruky , a ľe uľ jsem nalil do Xsarky přes 3 000 litrů nafty .... sakra to je peněz ... :roll:
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod K4my » sob 26. kvě 2007, 9:49

to Kvido: Shell V-power je tam za 32.60 myslim... jako za vyzkouseni to rozhodne stoji, uz jen protoprotoze motor aspon lepe "dycha"... ja mam jednotku mirne chiplou takze pro me je doporucene tankovat viceoktanove paliva, nicmene je jedno jestli s chipem nebo bez chipu. (a jinak z NJ v podstate jsem ale nyni bydlim u rodicu kvuli praci kterou mam z tama blize)

to CHip: Pozor pozor :) Samonastavovani ventilu neni vyhoda v tom smeru jak ty rikas, to je spise nevyhoda... je to vysadou 16V a 20V, protoze zkratka a dobre ony to potrebuji aby ses vubec taky na jine palivo vubec rozjel. 8V je to ukradeny ;) to ale neznamena ze nalitim vyssihooktanu nic neziskas, vysi oktanove cislo znamena v podstate vysi ucinnost pri spaleni, proste dostanes vice energie, je mnohem citlivejsi na zapalovani, ale ted nechci kecat, na to bych zase musel vytajhnout prirucku ;) fakt je aletakovy, ze podle toho co ty rikas se do DOdge Viperu RT10 staci nalit 95ka natural, protoze 100ka na tom znatelna nebude ;) Ten ma taky klasickou konstrukci 2 ventily na valec ;) to rozhodne neni pravda.. pozpr na to, ja mam ted bloklou klimatizaci, asi spalene relatko ze ji mam porat zaplou, a jezdim stejne drave jako s naturalem 95 bez klimy mozna jeste lepe ;) kdyby mi dnes otec nerekl ze proc mam zaplou klimu, me to ani nedoslo, tak bych jezdil dalprotoze sem to vazne vubec nepoznal... overeno v ruznych mistech jako jizda do kopce 50kou na 4ku atpd ;) je to znat byt samozrejme u 1.4ky to neni zadna slava

a laicky dotaz, jaky je rozdil mezi SHellVpore a shell V power racing a jaky je rozdilv cene... uvazuju ze bych zajel do hranic natankovat i racing pokud bude v rozumne cene

jinak dodatek: i vservisu mi znamej rikal radeji tankuj 100ku dyt za tu cenu oproti naturalu 95 se to vyplati.... a ja si to ale myslim taky, pokud nejste vylozene skrti na kazdou korunu za neco vic tak tech 40 korun pri tankovani 20 litru treba prilozite, aspon za to vyzkouseni.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod urpin » sob 26. kvě 2007, 10:17

něco málo o shellu je tady .... taky uvaľuji ľe ho vyzkouąím :wink:
http://www.shell.com/home/Framework?sit ... _1602.html
Uživatelský avatar
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:56
Bydliště: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Příspěvekod K4my » sob 26. kvě 2007, 10:36

:wink: jako tim rozhodnenikdo nic neuskodi, jen me stve ze maj tak malo informaci o tom, uz sem si procital nedavno, treba ceny sem se tam nedozvedel ale nekde to tam zasity urco bude....
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod urpin » sob 26. kvě 2007, 11:29

ceny jsem tam taky hledal .. a nic, ani se nedivím přitom jak leze cena nahoru by to museli často aktualizovat :wink:
Uživatelský avatar
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:56
Bydliště: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Příspěvekod semtamtuk » sob 26. kvě 2007, 11:34

:shock: ohledně vycucávání nádrľe do sucha si myslím toto:
dojíľdět nádrľ prakticky do nuli je podle mě nesmysl,protoľe,kdyľ píąe počítač jeątě 100Km nebo začne svítit kotrolka to je řádově taky 100Km tak fakt raději tankujte stačí si představit nalít 8litrů do vany a uvidíte,ľe je to na dně stejně tak nádrľ je ta namočený maxinálně dno a to nemluvě,ľe je v nádrľi spouta nečistot a kousků a vody hodně jsem jich viděl vyndaných a vylitých zbytků z nádrľe fakt to jsou "sračky" co z toho vytékají a hrozí ucpání vąeho hlavně sejtek,ale viděl jsem i vyrezlá a seľraná sejtka následně ucpaná potrubí vím,ľe by se tam bordel neměl dostat,ale čert ví jak bývá tam hroznej humus takľe buď nádrľe občas vypuste výpuątákem kdyľ tam je nebo tam mívete více neľ rezervu.
:twisted: nechci straąit býva to hlavně u aut s kovovíma nádrľema takľe klid,ale u plastáku taky,ale v mensí míře :?
Těžká noha Jarda Pikaču 2.0HDI rv.2001 najeto asi 101500Km Běloba žrout do 6,4 litru ropy jenom couračky
Uživatelský avatar
semtamtuk
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 19. dub 2007, 19:39
Bydliště: Praha 13

Příspěvekod rosta » sob 26. kvě 2007, 13:22

K4my-Osobně se mi zdá zbytečný tankovat 100 oktanový benzím do 1,4 resp. do mojí 1,8.Ta 95 bohatě stačí,nehledě na to,ľe je levnějąí.100oktanový znamená více energie,ale co z toho,tolik energie ti to zase nedá.Mít Ferrari tak nic jinýho netankuju,ale u naąich 8 ventilů se ti to nevyplatí,spíą mám dojem,aby motor při dlouhodobým pouľívání něco neutrpěl.
rosta
 

Příspěvekod K4my » sob 26. kvě 2007, 14:46

rosta píše:K4my-Osobně se mi zdá zbytečný tankovat 100 oktanový benzím do 1,4 resp. do mojí 1,8.Ta 95 bohatě stačí,nehledě na to,ľe je levnějąí.100oktanový znamená více energie,ale co z toho,tolik energie ti to zase nedá.Mít Ferrari tak nic jinýho netankuju,ale u naąich 8 ventilů se ti to nevyplatí,spíą mám dojem,aby motor při dlouhodobým pouľívání něco neutrpěl.


tak snad bys nechtel za benzin o 2koruny drazsi ohen z vyfuku 8)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod rosta » sob 26. kvě 2007, 17:56

:mrgreen: :drie:
rosta
 

Příspěvekod CHiP » ned 27. kvě 2007, 0:23

K4my: V-Power je klasický N95 + nějaký adituva, V-Power Racing je 100okt. benzín :)
Ano, 100okt. benzín je při spalování schopný vydat víc energie, ale ty motory toho nejsou schopný vyuľít a přijde to vniveč. Kdybych si tak vzpomněl kde jsem o tom četl článek, třeba by jsi mi uvěřil, bylo to tam hezky popsaný a vysvětlený. Nejhorąí je, ľe oni lidi natankují drahý benzín, tak to přeci musí pořádně jet, namlouvají si to jak to táhne krutě vocpoda, jak to jde rychle do otáček, aľ tomu samý uvěří. Nic víc neľ placebo efekt :lol:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod K4my » ned 27. kvě 2007, 7:38

to ChiP: Chipe no ono to v namlouvani moc neni, rekneme vyuziti tech paliv u tech slabsich motoru v praxi poznas mnohem lepe... ja uz vyzkousel spoustu paliv, a dost casto sem jezdival na 98cky, bohuzel u nas v okrese nikde 98cku nemame aspon myslim. Rozhodne nikoho nechci presvedcovat, ale chci jen rict ze vyzkouset by si to kazdy mohl ;) at si udela nazor sam, rikam jendou natankovat zadraho nikoho nezabije pokud neni vylozene extra skrt na kazdou korunu.

Jde o to ze silnejsi vozy umi jezdit plynule i s 95kou, na co lepsi palivo kdyz to stejne v mestckem i silnicnim provozu nejak nezuzitkujes kdyz sou auta uz tak vcelku drave.. to musi byt ridic extra gurman a hodne dobrej a sikovnej aby ty zmeny pocitil.... rikam ja paliva testuju, ja to nenatankuju a nerikam ze je to dobry, ja si je nejprve vyzkousim. Mozna to nekomu muze pripadat smesny, ale v takovych vecech vcelku puntickarim :) Zni to jako paradox, ale je pravda ze pro silnejsi vozy se to uz vazne hodi jen na sprinty.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod K4my » ned 27. kvě 2007, 7:41

to chip: ja si nenamlouvam ze mi to tahne kvuli palivu vodspoda, ja mam jednotku precipovanou... ovsem doporucene k tomu potrebuju taky kvalitnejsi benzin a proto je to zrejme v mem pripade tak znat.... jinak obecne palivo ti nemeni prubeh krivek, zaber ti to neposune do nizsich otacek, onti jen muze radove zvysit vykon o max 5%

jen to sem dohodim, z jedne sice moc neduveryhodne sajty::

Vyplatí se pouľívat Shell V-power popř. jiná vysokooktanová paliva?

Spíą ne : velký rozdíl v ceně a pokud motor není upravován tak mu stačí benzín o oktanovém čísle předepsán výrobcem. Čistící schopnost těchto paliv se projevuje zhruba při ujetí 2000km. J. Douąa na své GSX-R 1100 naměřil při V-power o 3 koně míň neľ při pouľití Naturalu 95. Samozřejmě ľe na výkon má vliv tlak a teplota nasávaného vzduchu, teplota spalovacího prostoru a spousta daląích činitelů, ale i tak se o markantním nárustku výkonu při změně paliva nedá mluvit. Čím vyąąí otáčky a kompresní poměr tak je nárůst vyąąí. U R6 to dělá (dle Motorradu) +2PS.

Shodl jsem se na jednom i s vice lidma staci si precist i nektere diskuze na netu... vyssi oktan a nebo kvalitnejsi aditiva se nejvice prokazou u starsich a slabsich aut.... a je to i celkem logike bych rekl.
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod CHiP » ned 27. kvě 2007, 8:15

K4my: Tak pokud máą upravenou ŘJ na ten 100 okt. benzín, tak věřím tam rozdíl poznáą, protoľe na klasický N95 to pojede jeątě hůř neľ před úpravou :lol:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod K4my » ned 27. kvě 2007, 8:31

nenene.. nemam zadnou upravu na vyssi benzin. jen mam doporuceno vyuzivat vyssi oktanovy cislo pro jeste lepsi vysledky.,.. je to dano tim vyssim prutokem vzduchu. Pri pouziti 95ky, resp pri dojezdu nadrze na klasickou 95ku sem zaznamenal vyssi vykon nemej strach... u tech slabych aut to poznas. Dokonce sem uz mohl couvat do kopce u nas i jen na spojku aniz by meto zdechlo. Ted s Vpowerem slape motor jeste viuce a na vsech diskuzich se doctes toi same ze shelvpower je u slabych motoru a starych nejvice znat.... ten kdo je presvedcen ze mu to na vykonu neprida, proste nemuze namitat to ze mu to neprocisti motor... staci najet 5000 km s Vpowerem amotor mas jako novej, ventily cisty jako detske prdelky :P a tohle neni bohuzel zadnej vymysl. ted se bavime porad o Vpower 95.... stale tedy nemam se 100oktanem zadny zkusenosti ;) a stale nemam zkuseosti s 98ckou plus chip... 98 sem tankoval jen na seriovy motor a rozdil byl taky sakra znat!!! Rikam Kvidovi ho rozhodne doporucuju, ymslim si ze s 1.4kou bude dost spokojen.... aspon 3nadrze natankovat motor trosku procistit kanalky a sedla ventilu atpd ;)
Xsara VTS "černá žabička"
Xsara I SX 1.4i "Sára" rv.2000Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
K4my
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 751
Registrován: čtv 3. kvě 2007, 11:13
Bydliště: Odry - Nový Jičín

Příspěvekod CHiP » ned 27. kvě 2007, 8:32

Pro vyąąí průtok vzduchu tam máą předpokládám jeątě nějaký daląí úpravy :)

Tak jezdíą na V-Power nebo na ten 100okt., uľ tomu vůbec nerozumím :lol:
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

PředchozíDalší

Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků