Jak je to s přihláąením vozidla???

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Jak je to s přihláąením vozidla???

Příspěvekod ferdisek » sob 8. zář 2007, 22:11

......tak mi zítra kupec(snad) přijede koupit auto,abych pak mohl koupit Xsařičku a být tu s Vámi právoplatným členem...........mám dotaz: kdyľ si mé auto vezme,jaké doklady mu mám k tomu dát,kdyľ zítra je neděle a tak to hned nepřepíąem.........dám mu malý techničák,velký si nechám,ale jestli mi to pak přepíąou na novýho majitele bez toho malýho techničáku a abych mu to pak poslal........nevím,jak se zachovat,poraďte,díky!!!!!!!!§
Uživatelský avatar
ferdisek
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 2. zář 2007, 7:36

Příspěvekod CHiP » sob 8. zář 2007, 23:55

Nejlepąí je, napsat kloudnou smlouvu, v ní úvést ľe kompletní převod vozidla obstará nový majitel, který k tomu od Tebe dostane plnou moc. Ty se uľ o víc nestaráą a kupec oblítá vąe. Čímľ mu s vozidlem dáą i veąkeré doklady ... Nejlepąí samozřejmně je, kdyľ si rovnou sjedná i povinné růčení na sebe, kdyby náhodou to někde »uknul neľ to převede, tak přijdeą o bonusy Ty, ne on ... PR sjednáą v kdejakým bazaru i v neděli :)
Samozřejmně můľeą to praktikovat i tak, jak jsi to popsal ... necháą si TP, kupec dostane OTP, doklad o PR a smlouvu.

A jenom tak na okraj, kolegovy z práce se přihodila docela ironická příhoda. Nabouralo ho osobní auto a po střetu se zjistilo, ľe starąí pán co auto prodával, vezl nového majitele na pojią»ovnu aby si sjednal PR a byl si jistý, ľe kdyľ uľ to někde nový majitel nabourá, tak nejpřijde o bonusy. Tak holt pán byl bez bonusů, bez kupce a s rozmláceným předkem na autě co chtěl prodat :D
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod ferdisek » ned 9. zář 2007, 8:05

.....jo,díky,jenľe je neděle a asi si to přijede koupit,kdyľ to budu přepisovat přes bazar,tak to zas budou chtít nějaký prachy.......já vím,nejlepąí by to bylo ve vąední den,hned přepsat a odhlásit pojistku...........takhle musím doufat,ľe to nerozbije a hned zítra ráno odhlásím auto i pojistku........díky
Uživatelský avatar
ferdisek
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 2. zář 2007, 7:36

Příspěvekod ColinMcRay » ned 9. zář 2007, 8:47

uľ se těąíme na nového člena :wink: pak nám ji ukaľ
Uživatelský avatar
ColinMcRay
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1551
Registrován: sob 16. čer 2007, 13:12
Bydliště: OSTRAVA... ke Xsamarádům blíž než se zdá
Vůz: ŠKODA Auto... Simply Rebel

Příspěvekod ferdisek » ned 9. zář 2007, 8:55

.......no jo,díky,jeątě nějakou pěknou sehnat............
Uživatelský avatar
ferdisek
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 2. zář 2007, 7:36

Příspěvekod CHiP » ned 9. zář 2007, 9:20

ferdisek píše:kdyľ to budu přepisovat přes bazar,tak to zas budou chtít nějaký prachy......

Bazar jsem uvedl jenom jako alternativu kde si můľeą sjedna i v neděli povinné ručení. Převod auta samozřejmně na DI :)
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Martinez » ned 9. zář 2007, 10:46

U nas v SR.. dojdes na dopravny, normalne to odhlasis z evidencie a dalsieho majitela napises do velkeho TP toho kupcu. Ma 5 dni na to aby si to prihlasil inac to prepadne. Cloveku das vsetky doklady velky TP maly,nieco od tazneho prip. a ty si velky odfot aby si si mohol v poistovni zrusit poistku. Malo by to byt podobne aj u vas ;-) vela zdaru a pevne nervy. Horsie je to prihlasit, ale to je uz jeho starost
MOTOROVÉ OLEJE, predajňa Bratislava http://www.eoil.sk
Uživatelský avatar
Martinez
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 127
Registrován: sob 18. úno 2006, 13:24
Bydliště: Bratislava
Vůz: Xsara

Příspěvekod MP » úte 11. zář 2007, 18:16

Čerstvá zkuąenost.
Tak jsem prodal vozidlo . Nový majitel si vzal malej techničák a doklad od povinýho ručení . Já si nechal velkej techničák s tím ľe to odhlásím a poąlu mu ho aby si to přihlásil . Ale ...
na evidenci vozidel po mě chtěli i malej techničák , bez něj mě odhláąku neprovedou . Takľe jsem mu volal a» mi ho poąle zpět . Aspoň jsem zatím zruąil povinný ručení - ke dni podpisu kupní smlouvy . On si uzavřel nový . Při odhláące ustřihli u malýho techničáku roľek a vrátili mi ho . Pak jsem mu to vąe poslal zpět . Na evidenci mi říkali ľe to je teď novinka , ľe prý se stávalo ľe nový majitelé to mnohokrát nepřihlásili a jezdili na malej techničák starého majitele , ľe prej tím chrání nás - prodávající .... Pokud je to do jinýho kraje ( v mém případě aľ do Karlových Varů ) , a potřebujete vozidlo převézt , tak je to při "pruľnosti" úřadů ( úřední dny PO a ST ) tak na 10 dnů ... a po tuto dobu , pokud bude chtít jezdit , tak má jedině zaplacený povinný ručení a kupní smlouvu , s čímľ nevím jak by při případné silniční kontrole obstál .

A kdyby jste mi někdo mohl stručně popsat jak je to kdyľ bych koupil vozidlo např. v Německu .... co vąechno to obnáąí , nemám zkuąenost a protoľe chci něco venku koupit , nevím jestli mám jít do toho sám , nebo se obrátit na někoho kdo se tím zabývá .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod ferdisek » úte 11. zář 2007, 18:40

.......tak jsem to zatím nepotřeboval,staré auto jsem zatím jeątě neprodal,ale mám slíbenou Xsaru přivezenou z D-mé nynějąí auto je taky dovezeno tímto dovozcem a naprostá spokojenost(nakonec mi i staré auto vykoupí za velmi dobrou cenu...)...........
......a tak jsem se byl zeptat u nás na dopravní agendě a je to tak: nesmím dát novému majiteli nic,musím přinést malý i velký TP a přehlásit na nového majitele,pak mu teprve předat vozidlo s odhláąenými doklady.......takľe je to přesně tak,jak popsal MP.........nejlépe prodat vůz v pracovní době dopravního úřadu a hned přepsat-u nás je to 4 dny v týdnu bez front....
....pro MP: já jsem to nechal na zkuąeném dovozci-ten mi přivezl auto,poľádal mým jménem o zaevidování vozidla do ČR,udělal mým jménem STK,atd......a mě pak uľ jen pozvali na dopravku si převzít nový TP a značky......vąe bez problémů....,ale samo to něco stojí,musíą se rozhodnout sám,jestli to zvládneą......
Uživatelský avatar
ferdisek
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 2. zář 2007, 7:36

Příspěvekod MP » úte 11. zář 2007, 19:12

No to mě je jasný ľe to něco stojí ... zatím kdyľ jsem něco kupoval , tak jsem to měl uľ nachystaný s čistopisem , jen jsem udělal evidenčku , zaplatil pov. ruč a přihlásil .... Projíľdím teď inzeráty v Německu a jinde , tak nevím jak by to probíhalo kdybych si tam něco vyhlídl , samozřejmě sehnat někoho kdo se se skopčákem domluví , a pak dál :?:
No stejně to asi dopadne tak ľe něco budu mít přes nějakýho "dovozce"
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod CHiP » úte 11. zář 2007, 19:18

No tak nevím, jestli je to nějaká novinka ... uľ dřív se měl ustřihnout růľek a proděravět datum platnosti OTP - proto tam jsou ty číslíčka po obvodu a kaąlalo se na to. Tak asi jak se kterýmu úředníkovi chce :?
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod MP » stř 12. zář 2007, 7:20

No u nás to tak jeątě někdy konec června - začátek července tak nefungovalo . Zkrátka na odhláąku nebyl malej techničák potřeba .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Houmr » stř 12. zář 2007, 7:54

S tim malym techničákem je to pěknej ***** ale kdyľ řekneą ľe ho má novej majitel, tak ti ta "pani u vokýnka" do velkýho techničáku napíąe poznámku "při přihláąení odebrat OTP" a je vyřeąeno, aspoň tak to fungovalo u mě... :wink:
Xsara II Cupe 2.0HDi VTR r.v.01
Houmr
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 16. kvě 2007, 6:28
Bydliště: Praha - Sázava

Příspěvekod ferdisek » stř 12. zář 2007, 10:42

.....jo,jo,tak se to běľně dělalo dříve,ale teď kdyľ jsem jí to u přepáľky navrhl,tak se straąně čertila-v ľádném případě!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
ferdisek
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 32
Registrován: ned 2. zář 2007, 7:36

Příspěvekod Houmr » stř 12. zář 2007, 11:03

je to dva měsíce co sem to takhle dělal... :wink:
záleľí jen na ochotě personálu...
Xsara II Cupe 2.0HDi VTR r.v.01
Houmr
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 16. kvě 2007, 6:28
Bydliště: Praha - Sázava


Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků

cron