Doplnění oleje v převodovce, diferáku

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Doplnění oleje v převodovce, diferáku

Příspěvekod Kaslikov » pon 5. lis 2007, 11:40

Zdar panove vcera jsme menil tlumice a pri me velmi jemne manipulaci s nimi (lesenka a majzlik) se mi podarilo povytahnout levou predni poloosu a zacal teci olej zrejme z dif. tak jsem bleskove slozil ale nevim kudy se do dif. lije oil? nebo je to spolecny olej s prevodovkou a kdyz jo kde se lije do prevodovky? dival jsem se a nasel jsem jen cidlo na hladinu snad... jo je to 1.9D diky Vylilo se tak cca 1.5deci...
Xsara break 1.9 D
Uživatelský avatar
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 20. lis 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hrnča » pon 5. lis 2007, 13:17

Podle mě je to jedna náplň. Diferák i převodovka. Ale kudy se tam leje fakt nevím...
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 5. lis 2007, 13:20

Stalo se mi úplně to samé. ty pruľiny jsou dlouhé jako prase.Mě se to povedlo dokonce 2x. Na zemi byl flek jak blázen a myslel jsem si,ľe vyteklo tak půl litru,nakonec chybělo tak deci. Doufej,ľe si nepoąkodil guferu,při zasouvání zpátky,to jsi to musel rozebrat znovu celé,sleduj,jestli tam neuniká olej.Já ho naątěstí nepoąkodil. Mám sice benzína 1.8 16V,ale snad to bude podobné.
Jinak olej se nalívá samo,ľe shora,já ho mám jakoby pod baterkou,takové bílé,no spíą uľ ľluté silonové kolečko.byl tam blbý přístup,tak jsem to pomocí injekční stíkačky,nacpal přes kontrolní ąroub pro max.mnoľství převodového oleje. moľná bych řekl,ľe tohle budou mít vąechny PSA motory stejné nebo podobné..
Přílohy
Převodový olej.JPG
Převodový olej.JPG (62.97 KiB) Zobrazeno 5466 krát
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Kaslikov » pon 5. lis 2007, 21:05

hle to jsi me docela vydesil hm a nemas spis foto toho sroubu na nalevani kontrolni jsem taky nasel ale nechce se mi ho povolovat mam s nim neblahe zkusenosti.
Xsara break 1.9 D
Uživatelský avatar
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 20. lis 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dusan » pon 5. lis 2007, 21:36

Tak tady máą foto toho nalévacího ąroubu.Je jakoby pod baterkou,spíą pod trubkou sání co vede do vzduch.filtru.Je to takový plastový ąroub s naľloutlou čepičkou.Ta se hýbe a plní funkci odvzduąnění převodovky.Jinak ten kontrolní ąroub je na fotce od Kvida.Ten levý ąroub je vypouątěcí.
Citroen Xsara break
1.8i/66kw;r.v.1999
Dusan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 139
Registrován: sob 16. črc 2005, 14:18
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Kaslikov » úte 6. lis 2007, 0:02

Diky moc obema jdu hledat.
Xsara break 1.9 D
Uživatelský avatar
Kaslikov
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 20. lis 2006, 18:33
Bydliště: Praha


Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků