Mix letní a zimní kapaliny do ostřikovačů

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Mix letní a zimní kapaliny do ostřikovačů

Příspěvekod CHiP » pát 16. lis 2007, 12:33

Tááákľe, v nádobce na ostřikovače mám namíchanou letní se zimní, netuąím v jakém poměru. Ale k problému. Ráno byly -2°C dle místní meteorologický stanice a co se nestalo. Mě to zamrzlo :roll: Ostříknou sklo ąlo aľ po ohřátí motoru a teplem od motoru to rozmrzlo. Takľe otázka. Jsou tyto dvě kapaliny slučitelný nebo ne? Představuju si to tak, ľe ve spod zůstala letní, nahoře zimní. Ostřikuju kaľdou jízdu, takľe promíchání by mělo být dostatečné a v hadičkách uľ nahnaná ta nemrznoucí :? Poměr by taky měl být dobrý, zimní do -40°C uľ tam jsou nalitý 3 litry :)
Letos poprvné jsem si koupil letní kapalinu, dřív jsem celoročně lil zimní a bylo po problému. :D
Na obalu nikde nepíąou, ľe mám nejdřív vystříkat letní a aľ dojde, tak tam nalít zimní :?

edit: Straąí ľe přijdou mrazy, tak nerad bych, aby mi to někde led roztrhal :?
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Mig45 » pát 16. lis 2007, 13:35

Toho co pises jsem se presne bal.
Proto vzdy vystrikam celou letni a pak nalevam novou :mrgreen:
Aspon ted vim,ze to nedelam zbytecne.

Na slucitelnost ti odpovi asi nejaky chemik po upresneni chem. slozeni obou kapalin :sztud:
Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 14. črc 2005, 20:47
Bydliště: Praha,Beroun

Příspěvekod B@RT » pát 16. lis 2007, 14:41

vąe i nádobka na kapalinu je děláno z plastu ľe to led neroztrhne, ale pozor sice ty kapaliny smícháą, ale né dostatečně takľe ta letní ti sedí pořád u dna, nejlepąí vystříkat hadičkou ven a promíchat, v té nádrľce se to moc nepromíchá.
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Příspěvekod CHiP » pát 16. lis 2007, 14:45

Jeden by řekl, ľe na těch naąich tankodromech (čti silnicích) se to promíchá dostatečně :D
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Rafan » pát 16. lis 2007, 17:23

Nejlepąí na promíchání je zastavit o strom. Manľelka to takhle udělala předloni před vánoci na náledí a jeątě v létě jsem v autě nacházel rumový kuličky z vánočního cukroví :lol: .
Xsara II break, 1.6 16V, 2002, tmavomodrá metla
Rafan
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 19. zář 2007, 7:47


Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků