STP čistič vstřikovačů

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

STP čistič vstřikovačů

Příspěvekod Sbohem vąem » úte 23. kvě 2006, 17:26

nazdárek v?em,po mé dlouhé odmlce kdy jsem neměl ?ádný problém,tak se mi jeden opět vyskytl.
Nevím mo?ná u? se to někomu přihodilo a tak by mě zajímalo co vy na to ?
Problém: Poslední dobou mi po chvilce stání na místě s volnobě?nými otáčkami (900 otáček) lehce rozechvěje motor ,ale nepravidelně.
Mám 1,8 16V.
Byl jsem s tím v servisu ,udělal diagnostiku,která nic neprokázala,nechal změřit tlaky válců ,které jsou i po 90 000 km úplně ?pičkové co? i mě překvapilo.
Pořád bylo zajímavé,?e to dělalo a? po chvilce stání(cca 2 min.),a? to vypadalo jak nevyvá?ený motor.
Kdy? jsem motor zhasnul a po nějaké době nastrtoval tak bylo zas na chvilku v?e v pořádku.
Takové to závady mi vadí a tak jsem zavolal známému který se vyzná v klapách,krokových motorcích a v?e stím spojené.
Celé to rozebral vyčistil ,překontroloval ,ale nic nena?el a vada se projevuje dál.
Je?te bych měl podotknout,?e za jízdy se to chová naprosto normálně.
Onen znamý se trochu v motorech vyzná a říkal ,?e se sněčím podobným setkal ,ale závada nebyla v klapě a nic podobném ,ale přímo ve střikovačích.
Doporučil mi vyzko?et cokoliv jen to nerozebírat a mechanicky nečistit,proto?e si za tohle berou balík a je lep?í tam dát nový co? nový stojí jeden asi 1500 kč mám 4 tak?e v součtu 6000 kč + práce.
Je to dost na to abych si je jen tak nechal vyměnit a ono se to nezlep?ilo.
Doporučil mi abych nejprve vyzkou?el vyměnit palivový filtr a nalít do nádr?e přípravek na či?tění vstřikovačů a to výrobek od firmy STP injection cleaner a natankoval plnou a vyjezdil to,ůdajně stím má velice dobrou zku?enost a já mu docela věřím a tak jsem to vyzkou?el a momentálně jsem téměř na rezervě a zlep?ení nepři?lo a u? jsem z toho docela nervozní ,bezradný a netu?ím u? čím by to mohlo být.
Je taky mo?né,?e se na těch střikovačích stala nějaká mechanická chyba a nezbyde mi nic jiného ne? je skutečně vyměnit a risknout to.
Tak pokud jste něco podobného za?ili nebo tu?íte co by to mohlo dělat tak mi to tu napi?te.
Je?tě mo?ná stojí za zmínku,?e lambda je v pořádku a otáčkoměr je v klidu ?ádné výkyvy ručičky prostě jen takové nepravidelné cuknutí motoru.
S pozdravem
Kvído
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 5. čer 2006, 11:39

Tak asi nikdo u? neporadí,ale poradím Vám já.
Nalil jsem ten přípravek na či?těni injektorů od firmy STP (americká firma) zabývajícími se těmito problémy v?ech typů motoru.Jedna lahvička stojí asi 150 kč.
A má to opravdu účinek,takový jakou pi?ou a jak mi to kamarád doporučil.
Motor ?lape perfektně ,je ti??í lep?í start a hlavně odstranily se ty nepřijemné vibtrace motoru viz.vý?e.
Teď u? budu vědět ,?e tento problém zapřičiňují vstřikovadla paliva.
A budu se sna?it ho dávat co 5000 km jak doporučuje výrobce.
Tankuji vět?inou Shell V-power,ale ten mi nepomohl jak bych si představoval,ale má určitě navrh oprati jiným palivům a budu ho tankovat nadále viz.odkaz :http://www.shell.com/home/Framework?siteId=cz-cz&FC2=/cz-cz/html/iwgen/shell_for_motorists/fuels/zzz_lhn.html&FC3=/cz-cz/tailored/shell_for_motorists/fuels/vpower_p/vpower_p_about_ga_1602.html
Sbohem vąem
 

houpe ?

Příspěvekod řepák » čtv 20. črc 2006, 20:47

Taky jsem se s tím setkal . Ale zatím tomu nepřilkádám vá?nost..... dle Patery ...a dle otáčkoměru to občas houpne a Patera mi říkal ?e je to náhonem ot. nějakým kloubem ? Prý nový stojí asi 3,500 a to prej můze zase dělat..
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

"injection cleaner"

Příspěvekod Mig45 » pát 21. črc 2006, 11:02

Co se tyka tematu "injection cleaner" tak se to resi i tuto :
http://www.opelastra.cz/forum/read.php? ... 724&t=3724

a ohlasy jsou pozitivni.

Doporuciji Winns ci STP

http://www.opelastra.cz/forum/download. ... /wynns.jpg
Ford C-MAX
Citroen Xsara II coupe
Citroen Xsara II
Citroen Xsara I coupe
Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 14. črc 2005, 20:47
Bydliště: Praha,Beroun

Příspěvekod řepák » pát 21. črc 2006, 15:25

No jasně to jsem měl taky a je?tě mám . Teď si ale nevzpomenu kolik to stálo ale tu?ím ?e do 2 kil.
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 24. črc 2006, 9:46

Dobrý odkaz,Wynn's u? jsem taky viděl,ale kamarád se servisu mi přeci jenom doporučil STP,ale určitě budou kvalitní oba,jen moc nevěřím v těch příspěvcích o palivovém filtru,tyto přípravky doká?í rozpou?tět ve?keré nečistoty a to i s palivového filtru a akorát jsi zanesu je?tě víc vstřiky,před prvním pou?itím jsem měl vyměnit pal.filtr na doporučení servisu,potom a? při bě?né výměně.Já jsem po pou?ítí STP měl hodně dobrý pocit s motoru byl ti??í,tolik necukal při volnoběhu,ale spotřeba byla stejná.
Do nafty jsem kdyjsi před ka?dou zimou přidával při ka?dém tankování litr naturálu,zaprvé nafta nezamrzala a za druhé motor a vstřiky se tím pěkně vyčistily a naf?áku naturál nevadí.
Do benzínu nafta asi nepůjde,ale STP nebo i Wynn's bych doporučil i jako prevenci nebo víte kolik stojí nové vstřikovače ?(pokud vím tak vstřikovače mají ?ivotnost 100 000 km).
STP doporučuje pou?íti co 5000 km a mám dojem,?e musím najet je?tě 1000 km a opět ho pou?iju.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod miskod » pon 24. črc 2006, 11:42

no, ak sa nemylim, tak STP doslova nedoporucuje pouzivanie tohoto pripravku castejsie ako 5tis km.
miskod
 

Příspěvekod Sbohem vąem » pon 24. črc 2006, 12:02

já taky neříkám,?e to budu úplňe pře?ně dodr?ovat 5000 km,ale na obalu STP je napsáno ,?e se má přípravek pou?ívat pravidelně i u nových motorů jako prevence a to jedna náplň na plnou nádr? a dal?í pou?ítí nejdříve po 5000 újetých kilometrech.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod Mig45 » pon 24. črc 2006, 18:15

Uz se na to chystam v-power a do toho STP .
Nebo samostatne ? :lol:
Ford C-MAX
Citroen Xsara II coupe
Citroen Xsara II
Citroen Xsara I coupe
Mig45
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 401
Registrován: čtv 14. črc 2005, 20:47
Bydliště: Praha,Beroun

Příspěvekod motylek.do » pát 11. srp 2006, 11:47

To by mělo pomoct...A pokud by ti nestačil v-power...Mám tu 20 litrů paliva do modelů letadel a vrtulníků...Kámo? to skusil nalejt to 105....Moc to neředil a utavil na leti?ti pár věcí v motoru...
Uživatelský avatar
motylek.do
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 21. dub 2006, 13:29
Bydliště: Doma?licko

STP

Příspěvekod celam » pát 11. srp 2006, 12:22

Já mám ?patnou zku?enost s benzíny u nás a proto jako Vy v?ichni u? beru benzín jen u Schella, Aralu nebo velkých benzínek. Mé zku?enosti jsou z Felicie, man?elka čerpala v jednom nejmenovaném malém městě. Normálně s autem jezdila jen ona, tak?e nic nepoznala. Pak jsem do auta nasedl já a myslel jsem, ?e to budu před sebou kopat. Na ?těstí byla skoro prázdná nádr?, načerpal jsem Aral a cesta zpět u? byla úplně o něčem jiném. Před tím jsem měl Wartzburga a ten jede skoro na v?echno, ale kdy? jsem na cestě do Německa načerpal na hranicích tehdej?í Super, klesla mi spotřeba zhruba o 0,7 l/100km.

A teď k tématu: několikrát jsem pou?il Wynns a zku?enost pozitivní. Změna byla vidět po ujetí del?í vzdálenosti i na zabarvení koncovky výfuku (Felicie).

Myslím, ?e 50% těchto problémů na západ od nás neznají, proto?e takový benzín jako se zjistil loni o kontrolách by vedl v tamních krajích okam?itě k zavření benzínky, zákazu činnosti a tě?kým sankcím. Nejlep?í na v?em je, ?e následná kontrola byla skoro bez závad, tak?e v?ichni věděli, ?e nám prodávají svinstvo a věděli, kde kupovat kvalitní benzín. Nevěřím v?ak, ?e se v?e nevrátí opět zpět do starých kolejí.

:(
celam
celam
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát 21. dub 2006, 8:48
Bydliště: Hostětín 5, 687 71 Bojkovice

Příspěvekod Sbohem vąem » pát 11. srp 2006, 13:46

docela jsem teď spokojený i s benzínem od Essa je to německý výrobek tě?ená ropa je v ingolstatu a xsara na něj jezdí docela dobře a navíc ve frýdku - místku ho mají za 30,90 kč,jinak benzín 95 OMV 31,90,shel 31,90 ,V power asi je?tě o 2 kč myslím víc nevím,kecal bych teď.
Ale jak jsem jsi to tu četl tak ten Wynn's vyzkou?ím,proto?e i to STP mělo něco dosebe.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod motylek.do » pát 11. srp 2006, 14:06

Máte v?ichni pravdu...Na malé benzínky u? od jisté doby také nejezdím...Ale myslím ?e vět?ina lidí začne preferovat vět?í čerpací stanice s lep?ím jménem a? po té co si nějakou tou hor?í sku?eností projde.V posledním roce tankuju stale na stanicích Eurooil.Nevím jaké máte vy ostatní ku?eností s tímto logem benzínových stanic?Moje sku?enosti jsou ale kladné.Kort kdy jsem dostal nedávno zákaznickou kartu a litřík benzínu zankuju za 29,9.Stejně je to ale darda...
Uživatelský avatar
motylek.do
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 21. dub 2006, 13:29
Bydliště: Doma?licko


Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků