Výbava Xsary ,jízdní vlastnosti,prostor,bezpečnost,poruchy..

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Příspěvekod Hrnča » ned 23. pro 2007, 16:22

Prostorové vlastnosti tu nejlíp kdosi popsal. Jednalo se hlavně o prostor kufru. Měl tam čtyři velký sudy piva. To je hodně prostorný. Jinak prostor na přední sedadle je v poho. Ostatní místa mě nezajímají. Jízdní vlastnosti jsou v pohodě. Mě to auto příjde dobře čitelný, takľe vím kdy má dost. Samozřejmě nejde srovnávat třeba s focusem. Ale na druhou stranu zase to pérování ve fordu stojí za prd. Proti Xsaře.
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Příspěvekod řepák » ned 23. pro 2007, 20:04

..........Tu schránku za ruční brzdou mám a věř, ľe jako loketní opěrka se to opravdu pouľít nedá ........
Ale někteří si ,,ąáhli do kapsy ,, a dokoupily takovou novou loketku , čímľ tedy vlastně přiąly o tu ,,schovku,, .
Jízdní vlastnosti ? No mě vyhovují . Kufr ? Ten taky . Jinak bych si ji přece nekoupil :D :D
1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Příspěvekod jarin » ned 23. pro 2007, 21:19

Ty sudy byly jenom tři,ale i tak má Xsara kufr velkej. A pokud ti to bude málo,pořiď si kombajn,sklopíą sedačky a mám dost prostoru. Já se teď stěhuju,tak mám lůľkovou úpravu a uľ jsem toho odąmejkal dost. Jinak já jsem s jízdníma vlastnostma spokojenej,vyhovuje mi to. Loketní opěrku nemám,mam tam otevřenej kaslík na drobnosti,tak nemůľu posoudit.
ex X1 1.9 TD silver break 99 s klubovýma podložkama :-)
Fofo II kombi 07
X1 1.8 99 exklusive
Uživatelský avatar
jarin
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 195
Registrován: stř 23. kvě 2007, 21:38
Bydliště: Dobřany
Vůz: Vw Touran ,Fofo II kombi 07,ex X1 99 silver break 1.9td, X1 99 sedan 1.8 exklusive

Příspěvekod MP » ned 23. pro 2007, 21:29

Je vidět ľe moje znázornění o prostornosti kufru vąem dost utkvělo v paměti , pro oľivení - je to zde :
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.php?t=426&start=0
Myslím ľe 410 litrů kufru je postačujících , ovąem kombík je kombík ... na dva tejdny do Chorvatska uľ stejně beru střeąní box na střechu .
Originál víko na kastlíku mezi sedadlama nejde pouľít jako loketka , já to ovąem vyřeąil tak abych to měl jako loketku a zachoval jsem prostor .
http://www.xsara.cz/forums/viewtopic.ph ... c&start=15
Uľ jsem si na ni tak zvykl ľe kdyľ sednu do jinýho auta , tak furt ten loket pokládám ... a není kam .
Jízdní vlastnosti - na moje jeľdění s 1,9 TD plně dostačující ... nejsem závodník , radąi stratím minutu v ľivotě neľ ľivot v minutě , sílu to má , a při 170 km/h po dálnici ( zcela vyjímečně jsem opravdu spěchal , a zhasl jsem radąi podsvícení budíků , abych neviděl kolik jedu ... ale zvědavost mi nedala :wink: ) jsem nepoci»oval nějaký nestandartní chování . Ovąem třeba v serpentinách z Brna k Macoąe jsem se drľel třeba Fabie 1,4 jen díky mojemu větąímu výkonu , tam na to má třeba Fábka lepąí podvozek ... ale jak říkám - nejsu závodník
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod Mr.babetta » pon 24. pro 2007, 10:20

Tak na jednu stranu sem poteąenej ľe ty jízdní vlastnosti sou v pohodě,dost mě to zarazilo protoľe v jednom časopisu (Svět motorů) kdyľ testovali ojetou xsaru tak psali ľe uľ v malejch rychlostech opouątí jízdní stopu,pískaj hodně brzo pneumatiky a auto jde do smyku a jiný věci.Tak to mě docela hodně zarazilo.Ale na druhou stranu mě ątve ľe to auto nemá tu loketku,sem na ní dost zvyklej z jinechj aut a uľ si to bez ní nedokáľu představit........A něco si tam dodělávat nebo kupovat nákou neoriginální se mi taky zrovna nechce,protoľe ten interier pak vypadá hrozně podle mě.A jinak s tim prostorem,neąlo mi ani tak o kufr jak spíą o to místo pro cestující,samozřejmně hlavně pro řidiče,ale an i ostatní místa mi nejsou volný no.Ale kdyľ sme jí měli tak co si pamatuju tak bylo dost prostorná.Jo a jeątě,jak jezdí 1.9 TD? Ten sme měli ale uľ nevim jak to zatahovalo a tak dále.Zase ten starej "dízl" má taky něco do sebe. :D .Vim ľe HDI jezdí dobře,měli sme ho ve 406.Jinak moc děkuju za odpovědi lidi.A přeju vąem Veselý Vánoce a ą»astnej Novej rok.
Mr.babetta
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 22. pro 2007, 12:20

Příspěvekod Mr.babetta » pon 24. pro 2007, 17:06

Jo chlapi,jeątě by mě zajímalo,Xsara VTR nebo VTS maj dole v otáčkoměru jeątě přídavnej ukazatel.Ten je k čemu? A jeątě sem taky někde čet ľe prej VTS má torchu tvrdąí podvozek,co je na tom pravdy? díky
Mr.babetta
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 22. pro 2007, 12:20

Příspěvekod Jiri » pon 24. pro 2007, 17:41

Mr.babetta píše:Jo chlapi,jeątě by mě zajímalo,Xsara VTR nebo VTS maj dole v otáčkoměru jeątě přídavnej ukazatel.Ten je k čemu? A jeątě sem taky někde čet ľe prej VTS má torchu tvrdąí podvozek,co je na tom pravdy? díky



Ukazatel teploty motorového oleje.
Uživatelský avatar
Jiri
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 17. kvě 2007, 21:53

Příspěvekod Mr.babetta » pon 24. pro 2007, 17:54

jo já sem si to myslel,ale proč to maj jenom VTS a VTR ?
Mr.babetta
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 22. pro 2007, 12:20

Příspěvekod Mr.babetta » pon 24. pro 2007, 18:04

to bych ani nebyl já abych na něco nezapoměl.Ten uloľnej prostor v loketce ve dveřích,to jeho víko přesněji,občas sem viděl v inzerátech ľe maj to čalounění nebo koľenku nebo co to je,takový zkroucený jak se to vyklápí,dá se s tim něco dělat ?
Mr.babetta
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob 22. pro 2007, 12:20

Příspěvekod jarin » pon 24. pro 2007, 19:33

Ten ukazatel teploty oleje má i třeba sedan je to asi podle výbavy,ta lepąí-exklusive to má. A tu ohrnutou koľenku mám taky na jedněch dveřích,ale zatím jsem po tom nepátral,jak to spravit,asi sundat kryt,ale zatim mě to ľíly netrhá :D
ex X1 1.9 TD silver break 99 s klubovýma podložkama :-)
Fofo II kombi 07
X1 1.8 99 exklusive
Uživatelský avatar
jarin
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 195
Registrován: stř 23. kvě 2007, 21:38
Bydliště: Dobřany
Vůz: Vw Touran ,Fofo II kombi 07,ex X1 99 silver break 1.9td, X1 99 sedan 1.8 exklusive

Příspěvekod MP » pon 24. pro 2007, 20:27

Předevąím je to indikace hladiny motorového oleje ... ( některého provedení spojená i s teplotou ) , viz. strana 65 Návodu k obsluze .
Třeba u mé 1,9 TD ( Exclusiv ) to indikuje hladinu .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Příspěvekod CHiP » pon 24. pro 2007, 21:02

MP píše:Předevąím je to indikace hladiny motorového oleje ... ( některého provedení spojená i s teplotou ) , viz. strana 65 Návodu k obsluze .
Třeba u mé 1,9 TD ( Exclusiv ) to indikuje hladinu .

I mě to ukazuje jenom hladinu před startem :)
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod jarin » pon 24. pro 2007, 21:38

Jestli jsem to dobře pochopil,tak to při zapnutí zapalování ukáľe hladinu oleje,a ty co maj dvě stupnice,tak i teplotu oleje při velkém zatíľení nebo při vysokých venkovních teplotách.
ex X1 1.9 TD silver break 99 s klubovýma podložkama :-)
Fofo II kombi 07
X1 1.8 99 exklusive
Uživatelský avatar
jarin
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 195
Registrován: stř 23. kvě 2007, 21:38
Bydliště: Dobřany
Vůz: Vw Touran ,Fofo II kombi 07,ex X1 99 silver break 1.9td, X1 99 sedan 1.8 exklusive

Příspěvekod CHiP » pon 24. pro 2007, 22:10

jarin: Kdyľ je tam i druhá stupnice, tak před startem to ukáľe hladinu oleje a po nastartování to ukazuje pořád teplotu oleje, stejně jako ten ukazatel teploty vody.
Uživatelský avatar
CHiP
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv 9. bře 2006, 17:48

Příspěvekod Hrnča » pon 24. pro 2007, 22:11

Ukazetele hladiny oleje nemám. Stejně bych radąi spoléhal na měrku. Jediný co tam mám je kontrolka hladiny oleje, která bliká, kdyľ auto stojí nakloněné na pravou stranu.
Xsara 1 2.0HDi 66kW/90HP r.v. 1999-leden 2009
Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

Obrázek
Uživatelský avatar
Hrnča
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2703
Registrován: úte 25. zář 2007, 16:54
Bydliště: Tři borovice od kamaráda Pikasáka. Tedy kousek od Mladé Boleslavi.
Vůz: Peugeot 307SW 1.6 16V 80kW/110HP r.v. 2002

PředchozíDalší

Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků