Prodej auta bez přepisu

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod Rici.Kopis » úte 2. lis 2010, 16:18

Zdravím,mám v plánu prodat své druhé autoJe to favorit,ale zajímá mě jinší věc.Kupce již na auto mám je to muj kámoš,ale zajímá mě jak to chodí když já mu auto prodám,ale nebudem ho přepisovat k vuli eko dani,která by byla určitě vyšší jak cena auta.Mám v plánu určitě sepsat kupní smlouvu ale nevím na co si dát bacha,abych náhodou neměl časem nějaké problémy.Po koupi auto odhlásím u své pojištovny,on si uzavře novou pojistku na své jméno a co dál.Za veškéré rady předem děkuji.
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Uživatelský avatar
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 580
Registrován: ned 28. pro 2008, 13:07
Bydliště: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod rosta12345 » úte 2. lis 2010, 18:53

dal bych si do té smlouvy že auto má dlouhodobě zapujčené že si ho je povinnen pojiistit a že plně zodpovídá za jeho provoz
EX: Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009 Obrázek
Uživatelský avatar
rosta12345
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1948
Registrován: sob 6. čer 2009, 19:07
Bydliště: Dolní Domaslavice
Vůz: EX:Citroen Xsara Picasso 1.6 16V SX 2009

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod jandy » úte 2. lis 2010, 19:56

Nešlo by jenom do techničáku dopsat změnu provozovatele? Majitel by zůstal stejný, takže by se možná nemusela platit EKO daň. Zkušenosti s tím nemám - jenom takovej nápad.
Uživatelský avatar
jandy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 427
Registrován: čtv 13. lis 2008, 20:31
Bydliště: Týn nad Vltavou ale vetšinu času se pohybuji v Hrotovicích
Vůz: Peugeot 407SW, 2.0HDi 100 kW; Citroen Xsara kombi, 2,0 HDi, 1999 (u Minimaxe)

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod Rici.Kopis » úte 2. lis 2010, 20:05

To nevím jestli by to stačilo,taky s tím nemám skušenosti,proto jsem sem dal dotaz,třeba se někdo najde kdo se vyzná.Jinak sepíšu klasickou smlouvu + ty věci co psal Rosta,ty mě taky napadly.Každopádně to chci mít co nejlíp ošetřené abych neměl nějaké oplétačky.Nejlepší by bylo auto přepsat,ale vzhledem k tomu výpalnému by to bylo neprodejné.
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Uživatelský avatar
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 580
Registrován: ned 28. pro 2008, 13:07
Bydliště: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod Sleemak » úte 2. lis 2010, 20:17

Viděl bych to asi jako Rosta, protože jak ho budou někde kontrolovat policajti a řekne, že má auto koupené ale nepřepsané a ještě jim ukáže kupní smlouvu tak pokud to do 10 pracovních dnů auto nepřepíše, je to klasika přestupek, který se oznamuje na Odbor dopravy. Je to tuším porušení §12 §11 §6 z.č. 56/2001 Sb., a pokuta je jestli si to ještě pamatuju do 50.000,- Kč. Nevím jak se do dá kulišácky přejít, něco na to určitě bude jako třeba pouze změna provozovatele. Už jsem to říkal jednomu borcovi, pokud to nepotřebuje nějak extra řešit s majitelem, s nímž se zná a může se rozumě domluvit, tak sepsat třeba smlouvu, a místo koupě to udělat na zapůjčení s tím že nějakou částkou přispěje majiteli vozidla na provoz a udržbu. To je jen co mě napadlo, jestli je to hovadina tak nad tím jen mávněte rukou a v duchu si řekněte že sem mimo :mrgreen: Jinak si myslím že pojistit to může i když budeš majitel ty.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod urpin » úte 2. lis 2010, 20:36

Eko poplatku se zbavíš jedině tak, že to nejdříve přepíšeš na někoho, kdo má ZTP, ti jsou od daně osvobozeni, pak až se to přepíše na nového majitele. Psali o tom, tuším, i ve Světě motorů, že prý někteří ZTPkáři si tím i přivydělávají :wink:
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Uživatelský avatar
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:56
Bydliště: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod Sleemak » úte 2. lis 2010, 20:48

Pravda Urpine...šak už jsme to tu i jednou probírali...sakryš ty máš pamatováka...Colin nechceš fazola? :mrgreen:
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod urpin » úte 2. lis 2010, 20:54

Já to totiž četl, jen si nejsem jistý,jestli v SM nebo v Auto Tipu a na srazu jsem tahal z Colina kolik už si přivydělal :D
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Uživatelský avatar
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:56
Bydliště: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod Rici.Kopis » úte 2. lis 2010, 21:30

Urpin na to asi kápl,někde jsem to taky slyšel nebo četl,ale nevzpoměl si.Ten kamoš má bráchu a ten tuším ztp bude mít,je trochu postižený.Nejradši bych to přepsal na něho at mám klid.Sice je to dost dobrý kámoš,ale člověk nikdy neví.
Xsara Picasso r.v.2000 1,8 16v modrá metalíza
Uživatelský avatar
Rici.Kopis
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 580
Registrován: ned 28. pro 2008, 13:07
Bydliště: Dolní Bojanovice(ale pocházím z Rajnochovic okr.Kroměříž)
Vůz: Xsara Picasso 1.8 16v benzin r.v.2000 7,5l

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod vena garážmistr » úte 2. lis 2010, 22:17

když to necháš v viset v převodu tak nemusí platit bursíkovné a ty jseš z obliga. Ty jsi auto prodal ze své osoby jsi ho převed na jinou a to že on nedostál úřední povinosti je jeho boj v okamžiku kdy by jsi sepsal nějakou smlouvu o fiktivním prodeji nebo tak něco může nastat problém.( my máme xsaru v převodu od loňského srpna co jsem ji koupil,povinné máme zplacené na nás jinak je auto z původního majitele odhlášené na moji) Několikrát už ji kontrolovaly pomahači chrániči a vše v pohodě.Na úřadě jsem se dotazoval zda by nemohlo přinést nějaké problémy a paní my doslova řekla že ano lze zato uložit pokutu ale ještě jsem neviděla že by ji někdo někomu dal. Aneb kde není žalobce není soudce. S tím ZTP pozor musí mám za to že musí mít až ten druhý stupeň. A druhá věc pokud by na něj skočil finančák tak mu může doměřit daň ze zisku neboť pokud koupíš auto a prodáš ho do nějaké doby od koupě tak bys měl podat daňové přiznání k dani ze zisku protože se to počítá jako výdělek. A ještě jedna věc povinné ručení je ze zákonna povinnen hradit vlastník tudíž jakýkoli problém tak hrozí že přijdeš o bunus nebo Tě bude popotahovat kancelář pojistitelů a to je drsná sebranka.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod urpin » úte 2. lis 2010, 22:42

když koupíš za např. 10 000 a prodáš za 10 000 .. kolik je výdělek? Bavíme se o jednom přepisu a ne o ZTPkářích kteří za to požadují provizi a využívají tak díry v zákoně :wink: Třeba jako tato http://nabidka-sluzeb.sbazar.cz/chcete- ... 76416.html
vena garážmistr píše: S tím ZTP pozor musí mám za to že musí mít až ten druhý stupeň.

Cituji: Pro držitele průkazek ZTP i ZTP/P byla povinnost platit ekologickou daň zrušena dne 19. září zakonem č. 297/2009 Sb., kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb. o odpadech.
současnost - Toyota C-HR 1.2
bejvalka - C4 3dv 1.6ka okřídlené VTR
bejvalka - Xsara 3dvířková 1.4ka
Uživatelský avatar
urpin
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:56
Bydliště: 25 km od Ostravy a 209 km od Brna, Dolní Lutyně
Vůz: Toyota C-HR

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod Sleemak » úte 2. lis 2010, 23:38

To vena garažmistr: to s tím převodem je asi to nejhorší co můžeš poradit. To že si auto necháváš vedeno stále jako v převodu je tvoje věc, ale na rovinu ti řeknu, že je to pěkná hloupost...a to že ti to u několika kontrol prošlo bude asi proto, že je s tím trošku dupačka a hochům se asi nechtělo nebo nevěděli co s tím. Nechci Venovi či jeho choti přát nějaké nepříjemnosti nebo nekalosti ale jestli narazí fakt na nabroušeného cajta, který zjistí že si rok a půl nemůže najít čas nebo chuť na přepsání vozidla může to dopadnout mastnou pokutou převyšující hodnotu xsary...Myslím si, že pro klidnou duši se ty 3tis. (v případě X1) ještě dají zkousnout, pokud je ale raději investuješ jinde tvoje věc.
1.8i 66kW Break rv.98 červená s bílou nálepkou "FR" (freeride.cz) na zadku a bílýma zástěrkama

Obrázek
vysněný stroj Specialized SX Trail II
Uživatelský avatar
Sleemak
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 816
Registrován: úte 25. srp 2009, 20:28
Bydliště: Kopřivnice
Vůz: Xsara 1.8i 66kW Break 98

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod davados » stř 3. lis 2010, 12:03

Rendla mam v polopřevodu na svý jméno ve velkym TP a mám ho na podnikání (v malym TP mám původního vlastníka) a už mě kontrolovali na taxi mnohokrát jak měšťáci tak státní a nikdo se o to nezajímal a to mám ještě starej formát RZ (TRH xx-xx).Jestli někdy rendu převedu ještě netušim.10tis se mi za to dávat nechce,to mu radši přispěju na novej lak...
Edit:techničák mi ve Žďáře n S. při odhlášce nestřihly a u Xsary v Brandýse n L. střihly roh,tak tam sem už musel,ale zas byl převod zadarmo co se týče EKO :)
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod snoopy » stř 3. lis 2010, 13:33

to nedokončený přehlašování je pěkná lumpárna. Tedy když je to obráceně, ne jako u davadose... ten tim autem jezdí, jen ho nepřihlásil.
Na jaře kolega v práci řešil, že na něho nějaký příbuzný odhlásil auto, ale dál ho používal. Samozřejmě neplatil povinné ručení atd. Na kolegu přišla exekuce. Dost těžko se to vysvětlovalo a dokladovalo.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Uživatelský avatar
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1601
Registrován: stř 8. črc 2009, 13:17
Bydliště: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Prodej auta bez přepisu

Příspěvekod vena garážmistr » stř 3. lis 2010, 17:59

Přesně jak píše Davados jezdí s ní sama nebo já, ve velkým je zapsaná polovina a malej má celej v Jihlavě ho neustřihly.Čas by i byl ale vždycky když už se daly dohromady prachy na bursíkovný tak se něco vyse.... a daj se na to.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Další

Zpět na Nápady, vychytávky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků