Peugeot 1007- "moucha"

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Peugeot 1007- "moucha"

Příspěvekod Píďalka » ned 7. črc 2013, 22:27

Tak tahle kárka teď uvízla v mých rukách.Byla mamky-která teď už odpočívá "tam nahoře" a nyní je moje.
Prý jí připomínala mouchu a tak jí tak i říkala.
A to by nebyl můj manžel aby si nenašel jiný název - ropucha.Což zásadně odmítám :x

Je to 1,4 HDi.Sic nafta,ale chová se to jako benzín.Rychlý odpich,jen ta síla mu chybí.Je třeba mu řádně šlapat na krk.
Není to na dlouhé cesty ale spíš po městě a na krátké vzdálenosti.Není to tahoun jako třeba Picasso.
Úžasný autíko pro dámy,malé-i když stejně vysoké jako Pika co máme doma,řízení je krásně měkké ale to nejúžasnější
jsou ŠOUPACÍ DVEŘE.Fakt už nemusím řešit zda se někam vejdu kvůli dveřím a tak...

Je to 4místný třídvéřák.Ale jak je vysoký a díky těm dveřím dám v pohodě dozadu dvě mimi sedačky aniž bych se musela nějak natahovat.
Velké mínus je ale kufr-spíše kufřík...je tak pro tašku s nákupem a deštník :?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Píďalka
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 27. dub 2009, 10:56
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: stříbrné " PIKA" - společně s Cvrčkem

Re: Peugeot 1007- "moucha"

Příspěvekod lydiem » ned 7. črc 2013, 22:41

Jako druhý auto do rodiny vedle Picassa určitě super _ok_.
Tak ať dobře slouží a lítá vždy jen bezpečně :D
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Peugeot 1007- "moucha"

Příspěvekod Cvrček » stř 19. bře 2014, 0:57

"Ropucha" je u nás přibližně rok. Takže si dovolím pár postřehů. Je znát,že to je motor,který je hnaný turbem. Takže trochu jiný styl,než jsme byli zvyklí u 2,0HDi. Spotřeba se nám za ten rok drží kolem 5,8l/100km. Což je dáno,že to je nákupní taška,druhé auto v rodině na kratší trasy a když už si ho půjčím do práce,tak jedeme ve čtyřech. Cesta do práce přes "kopeček" 22km. A jako ono při profilu cesty to moc dolů nepůjde. Takže spotřeba sice vyšší,ale na nájezd cca 12 tisíc km za rok,to jde a neřeším.
Co se týče oprav a servisu,tak za tu dobu pravidelná výměna oleje a filtrů. A pak po STK přední kotouče a desky (auto před tím sice prošlo v jednom pražském servisu přípravou na STK,ale věřme tomu,takže na rovinu jsem na STK jel s kamarádem a toto byla jediná závada,kdy byly na přední nápravě dva druhy desek a každý kotouč vypadal jinak) a pak jako na potvoru praskla přední pružina. Takže ty se dávaly nové. Bohužel,díky tomu,že tento typ není moc rozšířený,tak sehnat nějakou rozumnou repliku na nafťáka byl problém. Ale pomohl nám v Jabloneckém Citroenu šéf na náhradních dílech s velice příznivou cenou originálů. Pak jsme ještě zjistili,že se na boku jednoho zimáku udělala boule. Porušený kord. Nová kola,stará pár měsíců. Takže na letošní zimu jsme sehnali dvě jiné pneumatiky a jedna zůstala navíc. Povedlo se sehnat tak,že všechny jsou DOTem rok 2012. Jiné závady se za ten rok nevyskytly. Jo,vlastně jedna ano. V zimě zlobilo zavírání dveří. Ale to bylo dáno tím,že se dveře otvíraly manuelně klikou na dveřích a ta zůstala v zadní sepnuté poloze. Takže stačila obyčejná kontrola,jestli se vrátila zpět.
Co se týče přístupu k zadním sedačkám a prostoru u nich,tak je velice dobrý. Většinou byli překvapení prostorem. Hodně dělá výška auta. Totéž je znát při nakládání dětí do sedaček. Je to jako u Picassa,jen s tím,že člověk stojí přímo naproti sedačce.
Tak a to je asi vše co bych tak nějak shrnul. Z mého pohledu to je Ropucha. Je to tak ošklivé,až to je hezké. :chrum:
A na závěr,jedna novinka. Aby bylo toto vozítko rozpoznatelné,tak včera dostalo na zadní dveře jednu samolepku:
Obrázek
Byla nalepena potají,jako překvapení. Jenže toto se nepovedlo,jelikož paní majitelka si toho bohužel nevšimla. :oops:
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Peugeot 1007- "moucha"

Příspěvekod lydiem » pon 7. dub 2014, 22:20

Autíčko si udělalo výlet do Prahy :-)
Obrázek

Po 360 najetých km konstatuji, že se s ním jezdí velice dobře. Pohodlí srovnatelné s Citroenem, pokud tedy člověk neveze víc než jednoho spolujezdce.
Na pražských křižovatkách mi trochu chyběla možnost urychleně zmizet z místa (to oslík umí), zato na parkování v těsném prostoru je ideální _ok_
Obrázek

Taky se mi moc líbilo panoramatické mini-zrcátko zobrazující celý vnitřní prostor auta (to jsem žel nezdokumentovala, třeba to majitelé napraví :wink:).
No a všechny jsem samozřejmě ohromovala dveřmi, co se samy otevírají :mrgreen:
Děkuji za půjčení a přeju spoustu dalších bezpečně naježděných kilometrů :ooo:
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Peugeot 1007- "moucha"

Příspěvekod Cvrček » ned 16. lis 2014, 21:35

V rámci hledání nějakých věcí na 1007 jsem narazil na netě na jednu drobnost a tak proč to nezkusit. Takže amík poslal 4,3 palcový display a číňánek z Hong-Kongu poslal kamerku. Chvilku si to poleželo doma. Protože zadní značka je v nárazníku a nějak jsem se nechtěl válet po zemi. Dneska měl kamarád volný zvedák,takže přišla montáž. A výsledek je tento:
Obrázek
Obrázek
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Peugeot 1007- "moucha"

Příspěvekod Cvrček » čtv 6. srp 2015, 22:45

Obrázek
Foto ze soboty z cesty od kamarádů z tohoto fóra. A ještě k tomu dodám,docela při počítání spotřeby na papíře jsem byldocela mile překvapený. Dlouhodobě drží 4,8l/100km,ačkolik palubák lže hodnotou 5,7 až 5,8. Takže spokojenost.
A ještě pro oživení jedna ulovená fotka od Xsamarádky z běžného provozu:
Obrázek
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Peugeot 1007- "moucha"

Příspěvekod Cvrček » pon 23. lis 2015, 19:12

154274km. Začal houpat volnoběh a občas rozjezd jen s více plynu. Diagnostika potvrdila odhad na EGR. Klasika tohodle ekoku*vítka. Takže včera proběhla demontáž,vyčištění od toho nechutnýho humusu včetně vyčištění sání. Jak je motor zastrčený,tak celá ta práce se musela dělat na zvedáku,protože zezhora se za motor na ten EGR nejde dostat.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001


Zpět na Xsara revival

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron