Moje alternativa xsaře Berlingo

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki

Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod vena garážmistr » úte 18. led 2011, 21:39

Rozhodl jsem se že také přispěju svoji trochou do mlýna,jistě většina osazenstva ví že já provozuji od 8.5.08 berlingo r.v.2000 2.0 Hdi 66kw . Drahá moje 1/2 provozuje X1 break r.v.2000 2.0 Hdi 66kw. Když jsem se rozhodoval jaké auto po své častokrát vzpomínané Feldě combi 1.3 tak adepti byli jasní berlingo,xsara v breaku,fiat doblo a až pak octávka v combiku.Po zhodnocení stavu financí a porovnání toho co se dá sehnat a v jakém stavu vypadla octava( za ty prachy jen olítaný auta s nájezdem dvakrát kolem zeměkoule),dalším kriteriem byla možnost servisu u mého dvorního mekánika který k smrti nesnáší fiaty tudíž byla volba jasná a první co kolega a kamarád dotáhnul ze švajcu bylo berlingo 1,9 ale jen třídveřák sice vyšší výbava než mám já ale ty dveře takže říkám zkus ještě jedno berlingo to byl sice čtyřdveřák ale pořád 1,9 znalejší poměrů ví že berlingo mělo jen atmosféru.Když jsem mu i tohle vrátil tak prej pojedeš s náma do itálie a tam si ho vybereš sám. Na první pohled sme si padly a domu sem si ho dovezl osobně dle italskýho bazarníka vozil velebného otce.Tak sem si říkal ten bude dobrej velebníček ho určitě nehonil a péči mu poskytoval odbornou. Když jsem si ho dovezl měl najeto 143144 Km dnes má najeto 185064 Km ajediné čeho lituju je že šoupačky mám jen na pravé straně když sem ho koupil tak jsem si říkal že to nevadí ale dnes mě to občas štve ale to muj drakoušek a zatím bych ho neviměnil za nic.Pár obrázků mám ve své galerii.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod snoopy » úte 18. led 2011, 22:01

pekny pribeh, pekny. Dobre pocteni a i inspirujici.

jen kousava poznamka 8) : dvakrat kolem zemekoule je cca 80.000 km, takze celkem v pohode :mrgreen:
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Uživatelský avatar
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1601
Registrován: stř 8. črc 2009, 13:17
Bydliště: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod Ebrithill » stř 19. led 2011, 12:30

Berlingo je moc pěkné, také jsem nad ním přemýšlel, když jsem pořizoval "Sárinku", u mě byl rozhodujícím faktorem obsah motoru, nechtěl jsem jít přes 1800ccm, a s tím i spotřeba. Navíc se Berligo zdálo přítelkyni velké (stejně mám nakonec kombíka) a nechtěla to řídit, :( u xsary si stejně za volant ještě ani nesedla.... :roll:
Teď se po berlingu dívá "skoro" tchán... :D
R19 Chamade (Bedřich) rv.1992 1721ccm 54 kW 168322 km. 23/6/2009
Citroen Xsara Break (Sára) rv. 2002 1,4i 55kW 139300 km 12/6/2017
Citroen C5 (Alfréd) rv. 2010 2,0HDi 103kW 206351
Uživatelský avatar
Ebrithill
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 611
Registrován: ned 16. led 2011, 21:24
Bydliště: Brňák jako koleno.
Vůz: Citroen C5 2,0HDi 103kW 2010

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod SilverGhost » stř 19. led 2011, 19:58

Já taky asi po xsaře půjdu do Berlinga, ale do toho 08 - výš.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázek
Uživatelský avatar
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1363
Registrován: čtv 2. lis 2006, 20:33
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod vena garážmistr » stř 19. led 2011, 20:02

To snopy: kousavá je ale "dvakrát kolem zeměkoule" je jen obrazně a dovedeš si přestavit jak by auto vypadalo když by opravdu dvakrát kolem zeměkoule jelo?
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod MP » stř 19. led 2011, 20:07

Možná líp než když bude jezdit jednu zimu a jaro po českých silnicích plných výmolů.
A abych se vrátil k Berlingu , tak kdysi , když jsem měl Xsarku jsem taky po Berlingu koukal , ale protože v 1,9 dělali jen s atmosférickým dieselem , tak z toho sešlo . Já občas jezdil s bráchovým Berlingem , dobře se mi s ním jezdilo , ale byla to jen 1,4 a ještě LPG ... takže takový nějaký bez života mě to přišlo oproti Xsarce .
K důstojnému stáří patří bohaté vzpomínky, pár vrásek a možná že i jizev - dobrodruzi zkrátka nikdy nevedou nudné životy.
Dobrodružství, který není nebezpečný, není dobrodružství.
Život je jedna dlouhá posloupnost více či méně rizikovejch momentů.
Uživatelský avatar
MP
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4374
Registrován: pon 16. led 2006, 14:45
Bydliště: TŘEBÍČ -> Vysočina - drsnej kraj , tak to jsme my.
Vůz: Peugeot 807 2.0 HDi - 2011+ Peugeot 807 2.0 HDi - 2012

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod Rope » stř 19. led 2011, 21:15

Ja jsem měl vyhlídnuté berlo rok 05 ,1,6 benzín když jsem prodal Leoše a neměl nic v merku, ale pak se objevil Ruda a bylo po berlu.. Berlingo je nejuspěšnější pickup v prodejnosti a dokázal bych s ním žít.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod mio » čtv 20. led 2011, 20:20

Taky jezdím Berlingem 1.9 D 2001, přidám moje postřehy.Motor je trošku línější , ale jinak v městském provozu postačující.Jakmile naložíte náklad (500 kg) , cesta mimo město nebo dálnice a kopce se stává noční můrou.Když ho rozhoupete a máte rychlost okolo 90 km je vše OK . Jakmile chytnete kamion před kopcem a není možné jej bezpečně předjet musíte zůstat v závěsu do úplného vystoupání :mrgreen: ,motor nemá šanci to rozjet.Spotřeba se pohybuje od 6.5 do 8 ltr. (naj.poctivých 352 000 km ). Když je - 20 tak už hůře chytá , jinak je motor v absolutním pořádku, co se týče oprav tak minulý rok jen jiný startér jinak opravdu nic :shock: .Podvozek je výborný na takovou bednu,trošku tvrdší ale OK.Převodovka už má po sezoně,plynule nejdou řadit 2 a 3 ,táhla jsou v pohodě !Brzdy skvělé.Co se týká interieru tak sedačky KO hlavně řidičova (klasika) .Osobně mě vadí výhled z místa řidiče a silné přední sloupky za které se vám v křižovatce schová i osobák :( .Berlingo působí uvnitř velmi prostorně ale kufr je malý (s mříží napevno nejde zvětšit kufr).Můj názor je že tenhle motor v náklaďáčku je nepřekonatelný co se týká údržby a nákladů na opravy.Vůz má své mouchy jako každý , jen nechápu statistiky poruchovosti kde se berlingo pohybuje na chvostu :nasr? .Ve firmě máme ještě 2.0 HDI 2004 naj 165 000 km motor kvalitou bohužel s 1.9 nelze srovnávat.Dvakrát prasklá hlava , problémy se zimními starty ,větší vibrace motoru ,při cestě ze Slovinska vyskočila pětka a už nešla zařadit. Následovala výměna pátého kolečka a hřídele, ale dojeli jsme a to je hlavní !!Prostě kus který se nepovedl.
Uživatelský avatar
mio
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 1266
Registrován: pon 1. říj 2007, 19:30
Bydliště: Plzeň-sever
Vůz: Break 1,9 TD/C4 1.6 HDI

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod vena garážmistr » pon 21. úno 2011, 8:15

To mio : asi opravdu nepovedený kousek,jeden z kamarádů provozuje ve firmě berlingo 2.0 Hdi ted už jen jako zálohové ale když ho měl v plném provozu tak si ho nemohl vynachválit jako topenář sice kolikrát žbrblal že se tam flašky od autogenu nevlezou a musí je tahat na vleku.Ale jinak má nalítáno přes 300 000 a běhá v pohodě a bez nějakých velkých investic krom pravidelného servisu a po praze a okolí ze 75% zapřaženej do vleku a spotřeba se mu pohybovala mezi 7-8 L/100km. Ted ho má jen jako záložní a je to horší když nejezdí denně.místo něj provozuje ducato chtěl jumpera ale auto potřeboval rychle tak vzal fiata s tím že to je v podstatě "brácha" od jumpera a tvrdí že jak dojde lízing tak ten taliján poletí ze dvora. A veme si jumpera i kdyby na něj měl čekat pul roku. Ale spíš než autem je to přístupem jeho znač. servisu.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod vena garážmistr » pát 11. dub 2014, 9:26

Pomalinku se přiblížil čas kdy se s Berlingem rozloučím. Za tu dobu co jsem ho provozoval mě sice párkrát nechal ve štychu ale nikdy to nebylo tak že by mě nechal na holičkách někde v dáli od domova a že bych s jeho bolístkou musel hledat ošetření na cizí autoklinice. Na jezdili jsme spolu skoro 100 tkm. zažily spolu spousty věcí kromě dvou srazů zdejšího společenství jsem s ním odjezdil i srazy a byl to víc než dobrý parťák. Prošli jsem si spolu i všemi běžný a známými nemocemi tohoto typu auta. Sloužil dobře a byl by to dobrý společník i nadále ale bohužel u mě je služba pro auto náročná a chtěl bych mu dopřát do jeho důchodových let spíše klidnější službu kterou si zaslouží takže doufám že se mi podaří ho prodat do dobrých rukou které mu dopřejí minimálně takovou péči jako měl u mě.
Poslední fotka tak jak byl zde znám:

Obrázek


Nástupce už má zcela jasné obrysy a čekám už jen na pár úředních úkonů abych ho zde představil.
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod lydiem » pát 11. dub 2014, 12:20

Nu tak Bingu vyřiď, že Oslík pozdravuje a děkuje za věrné služby v nepříjemných chvílích, kdy mu to nechtělo běhat samo a potřeboval dotáhnout k nějakému tomu panu dochtorovi. Přejeme mu poklidný důchod a hodné nové majitele :)
Mám Piko-chameleona.
Někdy se tváří zeleně, jindy spíš domodra, občas jako když žádnou barvu nemá... a má rád barevné xsamarády!
Obrázek
Jmenuje se Oslík podle jednoho historického dopravního prostředku: Oslíkův příběh
Uživatelský avatar
lydiem
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1890
Registrován: stř 2. pro 2009, 20:43
Bydliště: Luštěnice - Zelená díra :-)
Vůz: "Oslík" - Xsara Picasso 1.8 16V r.v. 2002

Re: Moje alternativa xsaře Berlingo

Příspěvekod vena garážmistr » sob 12. dub 2014, 18:22

Vyřídím a prosím tu :lock:
jezdím : Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw šestifofr, FAP OFF , automatický bufík, xenonové světlomety, denní LED, oranžové LED strobo ,grafický couvací asistent, HF Parrot, DVD přehrávač, sedmi sedačka

Obrázek
jezdil jsem :Berlingo 2.0 Hdi (Sir Tá-Burák)
Uživatelský avatar
vena garážmistr
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2232
Registrován: ned 17. led 2010, 13:57
Bydliště: okr.praha-východ
Vůz: Peugeot 807 2.0 Hdi 100 kw.


Zpět na Xsara revival

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků