Stránka 1 z 3

PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: sob 12. bře 2011, 18:46
od kawon
Mám problém!
Mám xsaru picaso ročník 2000 předělanou na plyn , nádrž mám místo rezervy pod autem. Včera jsem jel na STK a neprošel jsem kvůli plynu, nádrž prý není 30 cm od hrany narazníku. Plyn mi přitom montovala certifikovaná firma. Co mám dělat ? Pomozte

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: sob 12. bře 2011, 19:48
od Sleemak
Asi bych chtěl písemné vyjádření z STK a pak jel s touto zprávou reklamovat do servisu který instalaci prováděl.

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: sob 12. bře 2011, 20:35
od kawon
Samozřejmě jsem za firmou jel a bylo mi řečeno, že je vše v pořádku, že přestavba je v typové zástavbě. A že by jinak polovina aut nemohla jezdit na LPG s nádrží místo rezervy.

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: sob 12. bře 2011, 20:43
od mio
Technik má ale pravdu , pokud to skutečně měřil ? Nebo jestli to zkoukl od oka a chce jen prudit.http://webcache.googleusercontent.com/s ... .google.cz

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: sob 12. bře 2011, 21:07
od snoopy
pokud máš písemné vyjádření od STK a ta firma ti řekla, že je vše v pořádku, tak vezmi vyjádření z STK, udělej si ověřenou kopii, sepiš písemně reklamaci, přicvakni k tomu tu kopii zprávy z STK a zadej reklamaci písemně a chtěj vyjádření písemně.
To, že ti řeknou "to by půlka aut nemohla jezdit" klidně může znamenat, že opravdu půlka aut nemůže jezdit...

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: sob 12. bře 2011, 21:16
od jandy
Tak ja bych hlavne v prní řadě vzal metr a šel to změřit. Pak budeš vědět kdo to zkopal, jestli STK a nebo odborná firma.

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: ned 13. bře 2011, 9:03
od bleriot11
Mám kámoše co dělá zástavby LPG a jinýho na STK ,zeptám se.A když ti udělali plyn,tak to muselo přece hned na STK-to jako bylo v pořádku?

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: ned 13. bře 2011, 9:21
od rosta12345
po plynu se na stk nemusí aspoň já kdysi nemusel jenom na uřád s papírama nechat lpg zapsat do TP

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: ned 13. bře 2011, 13:43
od Marek
V režimu hromadné přestavby se jen zapíše LPG do papírů na základě prohlášení montážní firmy. Jsou to dnes skoro všechny přestavby, povolení jsou na všechna běžná auta. Individuální přestavba je administrativně i finančně tak náročná, že se do ní asi nikdo nepouští.
Kawone, až to budeš měřit, rozlišuj okraj vlastní nádrže, okraj nosné konstrukce a krytu a podívej se, jestli nevyčnívá uzavírací multifunkční ventil. Ventil by měl jít předělat, pokud je problém s vlastní nádrží nebo konstrukcí, chtělo by znát přesnou definici, jestli se daná vzdálenost 30cm vztahuje na nádrž, nebo i její uchycení. Pokud by to nevyhovovalo a nešlo to předělat, je to na napadnutí hromadné přestavby tohoto typu auta. Nebo použili v rozporu s homologací jinou nádrž. V každém případě, pokud máš ještě záruku, neměl bys na tom kromě času prodělat. I po záruce bych to předložil s tím, že porušili podmínky hromadné přestavby a mohli by mít problémy. Asi by se dalo nějak dohodnout...
Tvrzení, že se nedá dodržet 30cm od okraje auta, je velmi neseriozní. Při nárazu zezadu to není přehnaný požadavek, aby nedošlo k poškození nádrže. Nevěřím, že to při vydání povolení k hromadné přestavbě neřešili a pokud je povolení hodně obecné, je na každé oprávněné firmě, aby tento rozměr dodržela. Střelci, kteří vezmou jakýkoli kšeft a dají razítko tam, kam nepatří, by o něj měli přijít. Bohužel to je problém i v jiných oborech, člověk aby si nastudoval jako kvalifikovaný zákazník spoustu předpisů, ke kterým se často ani nedostane.

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: pon 14. bře 2011, 20:15
od vlasta0303
Nazdar Kawoni.Máme stejné auta i lpg.Já mám dělaný plyn u fa.Wapos-Vochov,která to již dělá několik let.A dal jsem za to 33t.Kč i s plnou nádrží lpg,což je potřeba k otestování těsnosti vedení a zda-li správně odfoukne ventil.Nemyslím,že by byli tak nezkušení a dělali to hala,bala.Když mi udělali tu "přestavbu na LPG",byl jsem na STK na Slovanech a hned vedle na magistrátu nechal zapsat zmněnu.Tak a teť musí být vše v pořádku,když tam jsou KULATÁ razítka a nic se nedávalo jiné.Kawoni co takhle jiné STK? :driv:

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: pon 14. bře 2011, 20:46
od kawon
Na jiné STK by nebyl problém zajet, ale 500 kč neleží na cestě a jde o princip. Jestli je to OK tak nevím proč bych neměl projít technickou. Zítra to jdu znova zkusit. Psal jsem na ministerstvo dopravy, ale zatím se neozvali , ale volal jsem na jinou firmu co taky montují LPG a bylo mi taky řečeno,že montáž je provedena podle typové přestavby a mělo by být vše v pořádku. Škoda, že mi nikdo neumí poslad odkaz, kde je to přesně popsane. P :mrgreen:

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: pon 14. bře 2011, 20:48
od bleriot11
Tak jsem se ptal kluka co dělá LPG,když je to schválený hromadně ,tak nemůže být problém.On radí jinou STK.Jinak mě stále štve,že na stk se chovají arogantně jako za komoušů,a né jako podnikatelé,kteří si váží zákazníků co jim tam nosí peníze.

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: pon 14. bře 2011, 22:33
od kawon
No dobře , když pojedu na jinou STK , tak nezůstane na té původní nějaký záznam ,který by se někde oběvil? vždyť dnes jsou STK pod kontrolou.

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011, 7:33
od pj
Jinou STK akorat problem oddalis a pirpadne prijdes o zaruku pokud to blbe namontovali. Pristi STK ze zas budes strachovat ze priste zase neprojdes.
Udelej to co radil Snoopy.
Pokud technik an STK chyboval tak by Ti tu STK meli dat.
Pokud montazni firma tak by to mela napravit pripadne zatlacit na STK co to vymysli.

Re: PROBLÉM LPG A STK !

PříspěvekNapsal: úte 15. bře 2011, 8:36
od kawon
To je právě problém, jak zjistím kdo chyboval !!! Volal jsem už na více firem co montují LPG a všichni říkají , že to mám v pořádku. Ale já potřebuju nějaký papír, kde to je napsané ať to můžu na STK ukázat a ten nemam. :klik: