Ztráta výkonu - benzín

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: trasie motor a cele auto a stratilo vykon

Příspěvekod empík » sob 31. kvě 2014, 20:25

Myslím, že z polovice si si už odpovedal sám. Auto ide pravdepodobne na tri valce. To čo ti smrdí bude asi katalyzátor v ktorom ti dohára benzín a prehrieva ho. Dosť častou závadou chodu na tri valce je lišta, čo si už načrtol tiež. :)
Som rád, že ste radi, že som rád...
Uživatelský avatar
empík
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1719
Registrován: čtv 14. dub 2011, 11:23
Bydliště: Revúca, SR
Vůz: Citroen Xsara Break 2.0 HDI - 80kW r.2001

trasie motor a cele auto a stratilo vykon

Příspěvekod Jaro » ned 1. čer 2014, 23:09

Takze bola to ta indukcna cievka-tá lista :jup: :driv:
Jaro
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 11. dub 2014, 22:33
Bydliště: Trnava
Vůz: citroen xsara 1.4i benzin,r.v.99

po natankování auto cuká a motor netáhne

Příspěvekod dava.fischer » úte 12. srp 2014, 17:22

zdravím,dnes ráno jsem natankoval natural 95 a po ujetí cca 2 km auto začalo cukat,zdechalo,motor jakoby natáhl a rozsvítila se kontrolka autodiagnostiky.ujel jsem ještě cca 8 km,dojezd benzínu po natankování byl 400 a při jízdě těch 8 km mi to stoupalo až nakonec mám dojezd 1999 km.byl natankován špatný benzín?prosím o radu zda někdo ví co s tím?Citroen xsara picasso 1.6,díky moc
dava.fischer
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. srp 2014, 16:54
Bydliště: Prostějov
Vůz: Citroen xsara picasso

Re: po natankování auto cuká a motor netáhne

Příspěvekod betom » úte 12. srp 2014, 18:45

Kdy se naposled měnil palivový filtr?? Možná že je ucpaný. :roll:
Uživatelský avatar
betom
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1140
Registrován: sob 3. pro 2011, 10:42
Bydliště: Opava - Kateřinky
Vůz: Citroën Xsara Picasso, 1,6HDi s FAP, 80kW, r.v.2005

Re: Ztráta výkonu - benzín

Příspěvekod snoopy » stř 13. srp 2014, 7:36

zkus otevřít nádrž, jestli v ní nemáš podtlak.
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Uživatelský avatar
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1601
Registrován: stř 8. črc 2009, 13:17
Bydliště: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Ztráta výkonu - benzín

Příspěvekod LukaKV » pát 14. lis 2014, 0:01

Ahoj. Mám následující problém... Xsara mi občas začne za jízdy pod plynem cukat, pak následuje ztráta výkonu i se sešlápnutym pedálem a když sundám nohu z plynu tak chcípne. Za 3 vteřiny nastartuju a jedu normálně dál. Za provozu na hovno.... Většinou to dělá když je motor už zahřátej. Taky sem vypozoroval změnu v otáčkách když po startu točím volantem, jednou mi to dokonce taky chcíplo. Občas, ale málo, mi střelí vejfuk a to jen v určitym sklonu klesání.
Mám měněný svíčky, vzduch filtr, vyčistil jsem vzduch. klapku a na šroťáku sem sehnal za levno zánovní krokáč z bouračky. Lil jsem i nějaký aditivum do oleje kdyby to bylo nějakýma usazeninama takže motor jde jinak celkem pěkně.
Máte s tim někdo zkušenost? Díky!
LukaKV
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 13. lis 2014, 23:17
Bydliště: karlovy vary
Vůz: Xsara 1.4i

Re: Ztráta výkonu - benzín

Příspěvekod Rope » pát 14. lis 2014, 7:28

Kdyby to dělalo mi tak se kloním k zapalovací liště, ale na tu by neměl vliv teply či studený motor. Možna diagnostikou počechrat lambdu/y jestli třeba......., váha vzduchu, trysky?
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Ztráta výkonu - benzín

Příspěvekod zlj » pát 14. lis 2014, 7:50

1.4 nemá váhu.
Uživatelský avatar
zlj
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 392
Registrován: pát 25. pro 2009, 21:50
Bydliště: Pacovsko
Vůz: citroen xsara 1.4i benzín 2002 a C3 1.4HDI 2007

Re: Ztráta výkonu - benzín

Příspěvekod Rope » pát 14. lis 2014, 8:17

V tom případě váhu vynechat :wink:
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Ztráta výkonu - benzín

Příspěvekod petr_xs » pát 14. lis 2014, 8:30

Nemá váhu, ale všechny motory se vstřikováním benzínu mají snímač teploty a tlaku vzduchu. Vadný snímač tlaku se obvykle projevuje chcípáním při volnoběhu. Ale může to být i cokoliv jiného. Jinak u 1.4 byl problém s chodem motoru řešen novou verzí sw.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Nižší výkon po výměně výfuku a snímače tlaku sání

Příspěvekod adawolfa » stř 20. led 2016, 9:31

Zdravím všechny,

řeším takový problém. Měl jsem shnilý už prakticky celý výfuk, technickou před měsícem jsem sice v pohodě prošel (pouze s drobnou závadou "netěsnost potrubí", ale emise byly v pořádku), ale auto začalo být dost hlučné a rozhodl jsem se teď v lednu nechat vyměnit co je třeba. Ze servisu mi zavolali s tím, že jsou shnilé už všechny díly a bude třeba měnit výfuk kompletně, s tím jsem souhlasil. Před několika dny jsem si auto převzal a dnes jej tam vrátil, protože od výměny pozoruji ztrátu tahu. Dokud jedu tak s půlkou plynu, zdá se být všechno celkem normální, ale pokud dám třeba při 2000 otáčkách plný plyn, připadá mi, že se auto trochu dusí a jsem si zcela jistý, že nejde do otáček jako dřív. Kromě toho mi připadá, že když míjím 2100 otáček, tak motor přestane trochu táhnout a nahoru to jde pomaleji.

Když člověk auto řídí, tak to podle mě je poznat, když jsem seděl jako spolujezdec, tak jsem to necítil. Z toho plyne i to, že se taková ztráta těžko testuje někomu, kdo s tím autem běžně nejezdí a i mě se špatně dokazuje, že je něco v nepořádku. V servisu mi řekli, že se na to ještě podívají a jeden z mechaniků při předávání řekl, že se mohl výkon snížit tím, že je tam teď nový výfuk a před výměnou kvůli netěsnostem motor vlastně jel líp. Mám je celkem za seriózní a nikdy jsem s nimi neměl žádné problémy, ale tohle mi připadá trochu nepravděpodobné.

Vím, že se občas stane, že při netěsném výfuku auto pár koní ztratí, protože se třeba zhorší tlak, nebo by to mohlo ovlivnit chování lambda sondy, ale ještě jsem neslyšel, že by opravou výfuku mohlo dojít ke snížení výkonu. Můžete mi to, prosím, někdo potvrdit, nebo vyvrátit? Existuje nějaký parametr výfuku, který mohl servis zanedbat?

Kromě výfuku byl vyměněn senzor tlaku sacího potrubí a sání bylo údajně přetěsněno. Prý se také mohlo stát, že tam před opravou šlo více vzduchu a vadný senzor prý pořád ukazoval, jako by tam bylo více vzduchu. Na kontrolu a výměnu toho senzoru jsem dal podnět já, protože při volnoběhu občas zahoupaly otáčky víc, než je normální (občas to skoro zhaslo, výměnou krokového motorku se to zlepšilo tak o 70 %, ale ideální to stále není). Je taková varianta možná? Podle mě ne, protože pokud tam předtím šel falešný vzduch, tak by se to podle mě logicky mělo dusit i předtím, navíc se mi nezdá, že by čidlo tlaku mohlo pořád ukazovat "více vzduchu" - nebyla by pak příliš bohatá směs? Právě jako s chudší nebo naopak bohatou směsí se to chová teď. Předtím se nic zajímavého nedělo, výkon rostl v celém spektru zcela plynule, žádné mezery v tahu, při plném plynu motor prostě táhnul, ani náznak toho, že by se dusil.

Díky za všechny rady.
Uživatelský avatar
adawolfa
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 23. dub 2015, 13:07
Bydliště: Zlín
Vůz: Citröen Xsara 1.8 8V 2000 LFX, dovoz Francie

Re: Ztráta výkonu - benzín

Příspěvekod petr_xs » čtv 21. led 2016, 13:14

Směs by bohatá nemusela být, to kontroluje lambda. S děravým výfukem to trochu lépe jet mohlo, závodní auta mají jen kus trubky (pokud nejsou omezená limitem hlučnosti).
Řídící jednotka motoru byla naučená na staré čidlo tlaku vzduchu a děravý výfuk. Teď bude nějakou dobu trvat, než se hodnoty změní podle současného stavu motoru. Počkal bych pár set km, co to bude dělat potom.
X II, 1.6 2003
petr_xs
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 472
Registrován: pon 29. kvě 2006, 7:46
Bydliště: oKutna Hora
Vůz: X II 1.6 2003

Re: Ztráta výkonu - benzín

Příspěvekod adawolfa » sob 23. led 2016, 0:27

Díky moc za vysvětlení, naštěstí problém byl jinde. :) V servisu použili nějaký levnější snímač tlaku sacího potrubí, který vracel hodnoty odpovídající nižšímu tlaku. Náhradou za originální BOSCH se problém vyřešil, auto táhne tak, jak má a kolísání volnoběhu zmizelo.
Uživatelský avatar
adawolfa
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 23. dub 2015, 13:07
Bydliště: Zlín
Vůz: Citröen Xsara 1.8 8V 2000 LFX, dovoz Francie

Vyšší spotřeba nízký vykon

Příspěvekod Gorky6 » úte 16. srp 2016, 18:15

Zdravím pánové omlouvám se ze zakládám nové tema na toto tema ;-) ale jiz jsem procet snad vsechno a nikdo to tu neřeší. Abych popsal svuj problem nám Xsaru 1.4i r.v. 2002 55kw. Po vymene tesnesneni pod hlavou vymena svodů byli prasklé a katalyzátoru mi auto zvedlo spotrebu cca na 9l/100km a prestalo tahnout do kopce rovinky a zkopce jsou v pohodě ale nahoru se mu prostě nechce. Na diag. to zacalo psát řada 1 velmi bohata směs myslel jsem si ze mi odchází lamda tak jsem ji vyměnil a stale to pise. Vvera večer jedu domu a v kopci mi zacali padat otacky a auto zacalo cukat jako kdyz mu dochazi benzín podradil jsem na 4 stup. a problem pretrvaval az asi po 1km se rozjelo normalne. Dneska jsem vyndal podtlak co je u podběhu u benzinoveho filtru a v podtlakove hadicce v te slabé gumové byl benzim. Panove uz si nevim vůbec rady tak pomoooooooc ;-) dekuji vsem návrhům;-)
Gorky6
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. srp 2016, 17:25
Bydliště: Vimperk
Vůz: Xsara 1.4i 2002

Re: Vyšší spotřeba nízký vykon

Příspěvekod baffy » úte 16. srp 2016, 20:14

Neviem čo ti na to povedať ,snaď by bolo najrozumnejšie to napichnúť na diagnostiku ,hlavne u niekoho kto tomu rozumie. A možno len lepší benzín...
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

PředchozíDalší

Zpět na Motor - benzín

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků