Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Zadní náprava do áčka,má někdo repas ?

Příspěvekod ramm » sob 21. dub 2007, 22:10

Lonestar píše:Tak je to tady a nikdo to nečekal :( Někde jsem tu četl, ľe kola do "A" na zadní nápravě = problém.
Mám to na pravé straně, druhá se zdá OK. (samozřejmě, kdyľ dělat, tak obě)
Mezi vnitřní stranou pneu a podběhem mám nahoře na jedné straně asi 2cm a na druhé tak necelý cm. Na jedné straně tam strčím prsty a na na druhé ani omylem. I od pohledu se zdá jedno kolo víc nakloněné.
Poraďte, kde by mi to udělali a za rozumný peníz. Dík.
Kamarád dělá v Citroenu a říkal loľiska asi 900kč+ práce 6 hodin ( obě strany) ..... to by byla darda.


Hoi Hoi mel jsem to same akorat ze ja mel naklonene obe a po zime jsem nahodil elektrony 195/55R15 a pri prujezdu zatackou mi drelo prave kolo o karu.ja kupoval sadu lozisek SKF ty bezne stoji kolem 1300,- ja je mel za 1000,- nabizeli mi i levnejsi ale ty jsem nechtel.s temi 6 hodinami dejme tomu ja to dnes delal před garaľí 12 hodin od 7 do 19 s kolegou ktery to delal pres 2 roky celkem to byla sranda.orava me celkem vysla na nejakych +/- 4000,- menil jsem jestě tlumice takze dalsich 1600,- navrch.Pokud je ten tvůj znamy z Citroenu dobry znamy tak neni problem se s mim nejak domluvit.Myslim si ze pro nej nebude problem to udelat.daą mu 2-3tis. na ruku koupis loziska za 900,- a vyjde te to kolem 4000,-.Ikdyby to dobry znamy nebyl s kaľdym se da nejak domluvit :ooo: kdo by si rad neprivydelal NO NE?. :wink:
Uživatelský avatar
ramm
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned 10. pro 2006, 22:42
Bydliště: F-M

Příspěvekod Lonestar » úte 24. dub 2007, 10:29

ramm: Pravdu díą :D
Uľ to mám domluvené. Loľiska cca 1000Kč sada + práce. Předběľně si řekl za práci 1500Kč. To mi přijde dost dobrý. Čekal jsem víc.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lonestar
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon 12. úno 2007, 11:43
Bydliště: Chýnov
Vůz: Dacia Duster 1,5 dci ( ex Xsara Break 1,9 TD)

Příspěvekod B@RT » úte 24. dub 2007, 17:05

Chci se zeptat, kdyľ do auta naloľím tak mě straąně sedá zadek, po kolika km je utahaná torzní tyč, popřípadě kolik stojí (odhad nová). Loľiska jsou asi OK (kola nejsou do A jen auto straąně sedá i kdyľ třeba vzadu sedí dva lidi (cca 200 Kg)
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Příspěvekod dusang » stř 25. dub 2007, 9:23

Tak s tym nadmernym klesanim zadnej casti auta mam problemy aj ja. Tiez staci, ze si dozadu sadnu dvaja ludia a auto ide na niektorych nerovnostiach na dorazy. Zadne tlmice (original Citroen) mi menili pred rokom a pol...
Xsara 1.6i SX '98 Obrázek
Uživatelský avatar
dusang
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 64
Registrován: pát 15. črc 2005, 9:38
Bydliště: Martin, SR

Příspěvekod B@RT » stř 25. dub 2007, 18:33

tlumiče to nejsou (tlumič ti karoserii nedrľí) musí být utahaná torzní tyč (péra vzadu nejsou)
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Náprava do A

Příspěvekod Masina44 » sob 5. kvě 2007, 18:52

Ahoj Xsaráci, mam problém se ze zadní nápravou, která je do áčka na pravé straně a sjíľdí se mi pneu na vnitřní hraně. Bylo mi řečeno, ľe je potřeba repasovat celou nápravu a vyjde mě to tak na 8000,-Kč. Myslíte, ľe postačí sada loľisek, nechci se do toho vysypat za ranec. Díky za radu
Masina44
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 4. kvě 2007, 9:28

Příspěvekod B@RT » sob 5. kvě 2007, 20:21

Pokud je nápravnice OK tak Ano, ale pokud na tom jezdíą uľ dlouho je vymačkané i to do čeho ty loľiska přijdou a pak zbývá jen repas nápravy.
Sbírka modelů Citroën
Uživatelský avatar
B@RT
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 681
Registrován: ned 8. dub 2007, 9:14
Bydliště: Lomnice n. Pop.
Vůz: Xsara 2,0 HDi 66Kw 2001, 2CV Kachna

Příspěvekod Lonestar » pon 21. kvě 2007, 12:48

Tak nakonec vąechno jinak. Loľiska jsou O.K. Kolo je vykloněné, protoľe je ohnuté rameno. Pozůstatek to snaľení naąich spoluobčanů sbírajících mříľe z kanálů a odvodňovacích ľlabů. Takový jsem totiľ v noci v zimě přejel. Chytit ho u toho, tím deklem bych ho umlátil :evil:
Takľe zatím uvidím, kolo neątrejchá, nikam to znatelně netáhne.
Pokusím se někde sehnat jiné, nebo to nějak vyřeąit.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Lonestar
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 161
Registrován: pon 12. úno 2007, 11:43
Bydliště: Chýnov
Vůz: Dacia Duster 1,5 dci ( ex Xsara Break 1,9 TD)

Příspěvekod riggo » ned 26. srp 2007, 19:07

a nechtelo by se ti pod to vlezt s fotakem?Abych mel predstavu,kde mam vrtat.Znas to,Citrak ma draty uplne vsude,proc by nemohly byt i v lozisku zadniho ramena :lol: Ja bych do tech maznic sel,asi jen preventivne,i kdyz se to zatim chova mravne.Minuly tyden jsem delal svetla pro denni sviceni,tak kdyz uz jsem rozjetej a je chut,tak bych udelal i ty maznicky :drie:
Ahoj!Vím,ľe se tato klasická závada zadní nápravy naąich Xsar uľ několikrát řeąila,ale měl bych jinou drobnost.Někde jsem četl(nevím,zda tu nebo na jiných stránkách),ľe je dobré po výměně uloľení zadních ramen vyvrtat někam do toho futra díru,vytvořit v ní závit a naroubovat tam mazničku na doplňování "kolomaze" do toho loľiska.Nemá náhodou někdo tuto úpravičku uľ zrealizovanou na své Xsarce,jestli to plní daný účel,event.fotky,kam přesně umístit tu mazničku?Dík
Uživatelský avatar
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. bře 2007, 10:37
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Příspěvekod rosta » ned 26. srp 2007, 19:52

Něco máą i tady
http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic. ... mazni%E8ky
Zadní náprava-xsara
Myslím,ľe sem tam onehdy viděl i fotky.
rosta
 

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 2. zář 2007, 8:51

Tak jen něco doplním,kdyľ jsem měl auto v Ostravě kde se specializují na citroeny,tak jsem se jich ptal na zadní nápravu,říkali,ľe to dělají a ľe do toho automaticky dělají mazničky a tlačí do toho tuk.
Poslal jsem je z prominutím do prd...,jsem Nástrojář a tuk do jehlových loľisek znamená brzká smrt,do jehlových loľisek příjde jen olej a to trochu,souhlasil bych s doplňováním oleje,né mazacího tuku,to je nesmysl.
Kdyľ jsem byl v Citroenu v Kuníně řekli mi,ľe ty loľiska vydrľí tak 80 tisíc pak jsou v háji,ale záleľí na okolnostech (cesty,styl jízdy,zatíľení atd...)
Osobně asi počkám na smrt zadní nápravy,ikdyľ ta bude asi brzká (najeto 112 000 km) a pak ji nechám za nějakých 8 -10 tisíc repasnout.
Sbohem vąem
 

Příspěvekod viteon » ned 2. zář 2007, 10:22

ve 120000km zatím geometrie zadku zůstává beze změn. S plnou zátěľí ale moc nejezdím.
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Příspěvekod RadimK » ned 2. zář 2007, 10:59

A co takhle provest preventivni vymenu lozisek? Na kolik by vysla?
RadimK
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: pon 30. črc 2007, 14:32
Bydliště: Těšín
Vůz: XI Break, r. 98, 1.8i

Příspěvekod riggo » ned 2. zář 2007, 19:35

to RadimK:
koukal jsem na cenu,cela sada od SKF vyjde cca 1500-1700,-Kc na jednu stranu.Je to sestava loziska,cepu a nejakych tesnicich krouzku ci co to je.Otazka druha je,co to obnasi za praci.Delal jsem tuhle vymenu na dvou Xantiich,tam je temer identicke ulozeni,ale nejsou tam ty nase xsaracky torzni tyce,o to to bylo jednodussi, a jedna strana trvala cca 1,5-2hodky.Tady s tema torzkama to bude asi trochu slozitejsi,rozpojit celej ten blazinec.
to Kvido:
kdyz ja si ale neumim dost dobre predstavit,ze tam budu cpat nejake to "primerene" mnozstvi oleje,a ono mi to nikde nepotece :shock: prece i ten nejblbejsi,jak rikas smrtici,tuk,musi byt prospesnejsi nez prach,voda a sul ze silnice,co se tam netesnostmi dostavaji!Kdyz to odvrtam,nejakym ridkym olejem se to pokusim vyplachnout od toho bordelu, a natlacim tam nejaky ten vodni tuk,nebo jak se tomu rika,tak tomu prece nemuzu uskodit.To nevyvracim tvuj nazor,spise se ptam jako laik,ktery ma ke strojarine daleko.Ono to jehlove lozisko neni zas az tak jehlove,pokud tedy vezmu podobnost s Xantii.
Uživatelský avatar
riggo
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 309
Registrován: úte 27. bře 2007, 10:37
Bydliště: Liberec
Vůz: Xsara I 1,9D 50kW, r.v.98,po 300tis.km se mnou minulost, ted Seat Toledo III, r.v.2006,1,9TDi 77kW

Příspěvekod Sbohem vąem » ned 2. zář 2007, 20:03

Nevím sice jak to loľisko vypadá,jeątě jsem ho neviděl,ale údajně je jehlové a tuk je lepkavý,pokud se do něj dostane prach začne fungovat jako brusivo.
Do jehlových loľisek se dává olej.
Ale pokud ti tam dají tuk určitě se nic nestane hned,ale muľe se stát,ľe ti odejdou dřív,loľiska nerady tuk,lepąí olej.
Sbohem vąem
 

Další

Zpět na Podvozek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků