pristrojovka xsara I

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

pristrojovka xsara I

Příspěvekod marjon » ned 1. bře 2009, 10:39

prave som rozobral pristrojovu dosku na xsare I. podla postupu ktory bol na tomto fore zverejneny.vsetko prebehlo podla planu az na to ze som nevedel odpojit konektor vystaznych smeroviek,vyriesil som to tym ze kabel k tomu konektoru som vedel tolko povytiahnut ze to pustilo natolko ze som vedel cely plast odstarnit bez toho aby som ten konektor odpojil. ale hlavny problem spociva v inom.
rozobral som to z toho dovodu,ze som chcel zistit preco nesvieti kontrolka celnych airbagov a preco su zamenene kontrolky rucnej brzdy a tlaku oleja.
pristojovku mam vonku je rozobrata,len neviem ako dalej.nejake ziarovky k jednotlivym kontrolkach su pravdepodobne naletovane na plosnom spoji.k nim sa neviem dostat,bojim sa odstanit rucicky budikov /tachometer,otackomer,paivomer a teplomer/ ine by uz tie dve plastove casti nemalo drzat. vie mi niekto teraz poradit? zatial to nebudem skladat.
auto som kupoval z pod ruky,bolo burane a nejdu mi celne airbagy,niekto s tym v minulosti musel nieco robit,aby odstavil kontrolku celnych aibagov.....chcem veci dat do poriadku
dakujem
marjon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 29. zář 2008, 14:23
Bydliště: Diakovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2,O HDi 80kW

Re: pristrojovka xsara I

Příspěvekod Kvido » ned 1. bře 2009, 11:38

POčítám ,že budeš ten přelomový rok,Tedy máš xsaru rok jedničku,ale už nějaké věci z dvojky,takže máš i BSI ,stejný problém jsem viděl kdysi i u Ropeho,zatáhl ruční brzdu a rožla se kontrolka mazání.
Nevím zda to už vyřešil,říkal,že tam jsou přehozené drátky. Možná by ti v tomto směru pomohl ROPE.
A přístrojovka už nemá žárovky,ale SMT LED,ale se mi nechce věřit,že by nějaká odešla,ačkoliv není to nemožné,musel bys ji odletovat a naletovat novou správnou,májí rozdílné napětí a mohla by se spálit.
Hyundai i30 combi 1.4 T-GDI 2019
Uživatelský avatar
Kvido
Čestný člen
Čestný člen
 
Příspěvky: 1463
Registrován: úte 25. bře 2008, 19:19
Bydliště: Frýdek-Místek
Vůz: Hyundai i30 combi, 1.4 T-GDi,2019

Re: pristrojovka xsara I

Příspěvekod marjon » ned 1. bře 2009, 12:48

ano je to prelomovy rocnik. co je to BSI...? nieco som uz cital,mala by to byt nejaka skrinka vedla volantu v lavo ,zospodu palubky?
volal som jednemu chlapikovi ohladne reaktivacie RJ airbagu a povedal mi ze niekdy sa to robilo tak ze sa kontakt let diody na pristojovke potiahol nejakou gumou ci kaucukom alebo je odletovana a tym sa vyradila z prevadzka...mne totizto nesvieti kontrolka celnych airbagov. ako mam rozobrat pristrojovku.....? je to jeden plosak a s castou ktora je vidiet a na ktorej su ciferniky to drzia uz len rucicky budikov...bojim sa tie rucicky stiahnut silou aby som nieco neposkodil,ale vyzera to tak ze je to jedina prekazka k tym diodam na pristojovke......
Naposledy upravil marjon dne ned 1. bře 2009, 12:51, celkově upraveno 1
marjon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 29. zář 2008, 14:23
Bydliště: Diakovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2,O HDi 80kW

Re: pristrojovka xsara I

Příspěvekod Miklásek » ned 1. bře 2009, 12:49

Kvido, novší model Xsary má inú prístrojovku ako starý? Myslel som, že je tam rozdil len vo vzhlade...
Xsara Break SX 1,9 TD, zelená metla, dovezená z Deutschlandu, o rok mladšia ako Cvrčkova. :)
Uživatelský avatar
Miklásek
Profesionál
Profesionál
 
Příspěvky: 292
Registrován: úte 20. kvě 2008, 21:25
Bydliště: Dolná Súča, pracovne Praha
Vůz: Xsara Break 1,9TD SX, Citroen C5 I Break 2,2 HDi Exclusive

Re: pristrojovka xsara I

Příspěvekod marjon » ned 1. bře 2009, 13:10

zistil som ze tam kde ma byt led dioda kontrolky celnych airbagov nic nie je. tolko som roztiahol plosny spoj pristrojovky od plastoveho obalu ze je to krasne vidiet.takze niekto niekedy tu diodu odtial odletoval...je to taka malinka suciastka kockoviteho tvaru bielej farby. budem musiet zavolat do znackoveho servisu citroenu a zistit aka dioda tam ide.....na dnes som skoncil a musim celu pristojovku zlozit.
marjon
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 148
Registrován: pon 29. zář 2008, 14:23
Bydliště: Diakovce
Vůz: Citroen Xsara Break 2,O HDi 80kW

Demontáž přístrojovky a výměna žárovek v ní (xsaraN1)

Příspěvekod vasvil » ned 18. lis 2018, 10:55

Dobrý den všem, prosím o radu, potřebuji najít návod na výměnu žároviček v palubovce, dříve to tu bylo, nedaří se mi to najít. Děkuji za pomoc a přeji hezký den.
vasvil
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 4. črc 2007, 14:27
Bydliště: Brumov
Vůz: Citroen xsara 1.8 i, r.v. 03/99, 66 kw, 8 v.

Re: pristrojovka xsara I

Příspěvekod viteon » ned 18. lis 2018, 12:42

Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

Re: pristrojovka xsara I

Příspěvekod vasvil » ned 18. lis 2018, 12:56

Děkuji moooooooc...to přesně jsem hledal
vasvil
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 33
Registrován: stř 4. črc 2007, 14:27
Bydliště: Brumov
Vůz: Citroen xsara 1.8 i, r.v. 03/99, 66 kw, 8 v.


Zpět na Exterier & Interiér

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron