Páčka stěračů

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Páčka stěračů

Příspěvekod Panpavouk » sob 21. lis 2009, 14:35

Nechal jsem si přitáhnout svoji xsaru z lucemburska. Mam 2.0 HDi 80KW rv. Leden 2002. Po čase mě přestalo fungovat přepínání palubního počítače. Když jsem koukal na prodejce náhradních dílů žádná se jí nepodobala. Zkoušel jsem i jiné tipy vozů a podobnou jsem našel u berlinga. Akorát tam neni atoumatický přední stěrač. Klakson mám na volantu na airbeku. Je možný že by to tam někdo překuchal tak že mám volant a ovládání z berlinga? Nebo to byla nějaká prapodivná série? Ovládání rádia mám za volantem na páčce, klakson a airbaek sou společné. A páčka přepínání světel(při šeru se sami rosvicejí) a páčka přepínání stěračů(mají pozici auto) jsou společné ve velkym plastovym modulu kterej je navlečenej na tyči řízeni. Tak nevim. Zkoušel jsem to rozebrat a vyčistit ale už to někdo kuchal předemnou a slídové spoje opravoval pájou. Netušim jestli mám koupit tu z berlinga nebo jestli je to nějaká serie u xsar. Nemáte někdo obdobnou zkušenost???
Panpavouk
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. lis 2009, 14:12
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara 2.0 HDi, 2002

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod Rope » sob 21. lis 2009, 19:07

O tom tlačítku se tu nedávno diskutovalo, jde tan vršek sundat a očistit kontakty, já osobně jsem opravoval tu pačku na světla, nepovedlo se mi to napoprvé, ale napotřetí a zatím funguje, když si to měl dole neopsal si číslo páčky? něco bych možná měl.
Upozornění: dej si do profilu bydliště, je to v pravidlech fóra a do podpisu typ auta a motorizaci a možná i rok výroby, pomůže to až budeš potřebovat nějakou radu.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod rossi » sob 21. lis 2009, 21:03

Chcem Ta poprosit ci by si blizsie nepopisal rozoberanie tej packy na svetla.Mam problem v tom,ze mi obcas same vypina predne hmlovky a niekde vo vnutri packy mi skratuju kontakty,lebo pri vyhodeni blinkra mi zacne blikat kontrolka zapnutych svetiel na palubnej doske.Po lahkom povytiahnuti packy za jej koncovku to prestane.Da sa to rozobrat z vrchu packy,alebo ju treba celu demontovat od riadenia a rozobrat???
rossi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. zář 2009, 19:05
Bydliště: ZILINA
Vůz: xsara,2L,Hdi66kw,r.v.10/03

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod Cvrček » sob 21. lis 2009, 21:11

Mrkni tady: viewtopic.php?f=8&t=4933 . Jendadavos to pěkně popsal,jak rozebrat. Třeba ti to pomůže.
Nyní: Xsara Picasso 2,0 HDi r.v.2001 stříbrný tahoun. A bohužel věčná špindíra na podložkách s polepenou prdelkou. Těžko nás přehlídnete ;)
Dříve: Xsara Break 1,9TD r.v.1998
Uživatelský avatar
Cvrček
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 4553
Registrován: čtv 7. čer 2007, 10:33
Bydliště: Frýdlant v Čechách
Vůz: Xsara Picasso 2.0 HDi , r.v.2001

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod davados » sob 21. lis 2009, 21:58

zajímavej nick.Jinak u II se ty páčky daj snad jedině koupit origo/vrakáč-obě dohromady světla/stěrače a je u toho i kroužek pod volant.Nekupoval sem,ale měl sem na mále.Nicméně od tý doby ceny už klesly :wink:
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod Rope » ned 22. lis 2009, 11:16

rossi píše:Chcem Ta poprosit ci by si blizsie nepopisal rozoberanie tej packy na svetla.

To by bylo dobré, ale vědět jaké máš auto, jaký rok a jestli máš BSI, nejsem jasnovidec a rád pomůžu, jen musíme vědět jaký typ páčky tam je.
A pro davadose, přesto že jsi mi neposlal páčku jak si slíbil, tak jsem se do toho opřel a dokážu rozebrat i ty dvojkové, ale já to dělám raději na stole než lovit po autě pružinky.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod davados » ned 22. lis 2009, 11:42

Rope,moc sem chtěl,ale "vydrželo to"mít Xsarku o pár tejdnů/mésíců dýl .Tak bych Ti studijní materiál poslal :wink:
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod rossi » ned 22. lis 2009, 21:10

Rope píše:
rossi píše:Chcem Ta poprosit ci by si blizsie nepopisal rozoberanie tej packy na svetla.

To by bylo dobré, ale vědět jaké máš auto, jaký rok a jestli máš BSI, nejsem jasnovidec a rád pomůžu, jen musíme vědět jaký typ páčky tam je.
A pro davadose, přesto že jsi mi neposlal páčku jak si slíbil, tak jsem se do toho opřel a dokážu rozebrat i ty dvojkové, ale já to dělám raději na stole než lovit po autě pružinky.

Mam novsiu xaru s r.v.10/03,Hdi66kw,exklusive-tempomat,palubny pocitac...ospravedlnujem sa,ale neviem co je BSI.
Ak som to spravne pochopil staci vypacit ten klobucik,ktory sa otaca pri zapinani svetiel,dvoma ostrymi srobovakmi proti sebe? Dik
rossi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. zář 2009, 19:05
Bydliště: ZILINA
Vůz: xsara,2L,Hdi66kw,r.v.10/03

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod Šedivka » ned 22. lis 2009, 21:20

Vyfoť tu páčku a dej to sem, nejednodušší způsob jak předejít omylu. BSI - centrální řídící jednotka a je pod pojistkama v kabině, taková černá plochá krabice. Můžeš to zjistit taky na http://service.citroen.com po registraci a zadání VIN, je to poslední položka "Rozvodná jednotka"
Uživatelský avatar
Šedivka
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 1143
Registrován: pon 20. srp 2007, 14:45
Bydliště: Česká Kamenice
Vůz: Citroën Xsara 1.4i (55kW) Break 2002

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod Rope » ned 22. lis 2009, 21:26

03 má BSI, to je jasné a velké páčky, ty malé neuměly tempomat. Vypáčíš je ten klobouček, má dva zobáčky, jeden je na úrovni těch znaků pro tlumená světla a ten druhý samozřejmě naproti, pak uvidíš zobáček, ktyrý když zmáčkneš tak ti ta hlavice půjde opatrně sundat, pak ti mohou vyskočit ty zmiňované pružinky s válečky, které aretují ten konec v polohách zapnutých světel a jsi na tom plošňáku, co je vidět v příspěvku na který odkazoval cvrček.
tak zase jeden co rychleji píše než myslí, toto je samo pro levou páčku, u té pravé stačí ten vršek a jsi na sínači.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod Panpavouk » stř 25. lis 2009, 17:08

Tu páčku jsem měl rozebranou a už to někdo opravoval ale dost blbě, protože ty slídový spoje opravoval pájkou. Co sem koukal na inzeráty tak takový páčky sou asi standartní protože je tam mělo víc aut. Ale APM ani kelly je v sortimentu nemají. Nevíte někdo kde ji sehnat kromě vrakoviště? díky
Panpavouk
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 21. lis 2009, 14:12
Bydliště: Plzeň
Vůz: Xsara 2.0 HDi, 2002

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod Rope » stř 25. lis 2009, 18:55

A co tam dát nějaké mikrotlačítko přinejhorším? Kouknu co mám skladem a dám vědět. Teda slibuju když nezapomenu.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod rossi » stř 25. lis 2009, 23:12

Po dneskajsku mozem ist robit aj gynekologa :D Podarilo sa mi tu packu nielen rozobrat,ale aj zlozit.Bol to asi 2hodinovy porod.Vyhodil som ten koncovy klobucik s prepinaca svetiel,dalej stiahol prvy diel,kde su tie aretacne kolyky na pruzinkach a mosadzny prstenec s tenkeho plechu.Prave ten prstenec som spatne nahadzoval neskutocne dlho,cez 3mm sparu po obvode v hlbke asi 3mm do uzkych vybrani.Vycistil som plochy pre zapinanie svetiel,ale nepomohlo.Skratuje to niekte hlbsie kam som sa nedostal.Volal som aj mechanikovi a tieto nove packy sa neopravuju,ale vymienaju,mal som pocit,ze treba zacat rozoberat tu packu z druheho konca od volantu ak to neni vsetko zaliate v plaste? Dakujem za rady. Nova packa vraj stoji cez 2tis.korun.
rossi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. zář 2009, 19:05
Bydliště: ZILINA
Vůz: xsara,2L,Hdi66kw,r.v.10/03

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod Rope » čtv 26. lis 2009, 18:22

Tak páčku mám, je funkční, jen nevím co za ní chtít. Zítra ještě dojede jeden Peugeot CC a má ten sam problém, když nepůjde páčka opravit tak ji prodám. pokud se oprava povede, tak bude páčka na podej. Takže navrhni cenu.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Páčka stěračů

Příspěvekod rossi » sob 28. lis 2009, 8:43

Zatial to idem riesit tesniacou gumickou navlecenou asi v strede packy do zapychu medzi otocny prepinac hmloviek a pevnu cast packy. Dakujem za ponuku,ale setrim na moj sen :D xantiu 3L.Mam moznost ju kupit vraj v dobrom stave za 20tis.sk a vaham.
rossi
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 59
Registrován: stř 23. zář 2009, 19:05
Bydliště: ZILINA
Vůz: xsara,2L,Hdi66kw,r.v.10/03

Další

Zpět na Elektrika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron