Stránka 1 z 1

Hučení převodovky

PříspěvekNapsal: stř 30. čer 2010, 6:19
od konqui
Zdravím.
Na Xsaře mi hučí(vyšším tónem) převodovka...nehučí neustále, ale jen v nižších otáčkách - nejpatrnější je to při brždění motorem pokud mám <2100 ot. Spojkové ložisko to není, dělá to jen 2, 3 a 4. kvalt a jen jak jsem řekl - v nižších otáčkách.

Co jsem se ptal mechanika, prý to Citroëňácké převodovky dělají a od dob koupě auta se to nijak nezměnilo (1rok).
Nevíte někdo jestli se s tím dá něco dělat? Pomůže vyměnit olej v převodovce? (najeto 166tis) Co to vůbec hučí? ložisko nějakého převodu?

Re: Hučení převodovky

PříspěvekNapsal: stř 30. čer 2010, 15:48
od driversk
Ahoj mne tak isto hučí ako tebe, menil som aj olej, ale nič nepompohlo.
To by aj mňa zaujímalo čo to môže spôsobovať
Je to počuť hlavne pri brzdeni motorom...

Re: Hučení převodovky

PříspěvekNapsal: stř 30. čer 2010, 16:53
od cicko71
Hoši nelamte si makovice mame staršie vozy tak nemože byt všetko tip-top mne zahučí iba niekedy na5-ke pri 2000ot. potom zase mesiac nič!Ja ako automechanik neriešim kym sa nerosype alebo nenastane problém vačší.

Re: Hučení převodovky

PříspěvekNapsal: stř 30. čer 2010, 17:46
od mio
Hučení převodovky způsobují většinou vyběhaná ložiska na hřídelích nebo diferenciálu.Oprava se určitě nevyplatí , pokud nejsi zručný a dokážeš rozhodit převodovku vyměnit ložiska a opět složit.Pro laika je levnější většinou koupit za cca 5 000 kč starší převodovku na výměnu a doufat že taky nebude KO .Měli jsme na felicii naj. 300000 km a taky hučela najeli jsme dalších 60 000 km a stále bez problémů a pořád hučela, pak šla na prodej a jezdí stále :mrgreen: .Přesně jak píše cicko71 jsou to starší vozy a pokud vůz požíváš okolo komína a na cestu do zaměstnání nijak bych to neřešil dokud nenastane problém.Jako naprostý nesmysl považuji názor "odborníka" (mechanika)se kterým se setkal konqui že to prý citroeňácké převodovky dělají :shock: , setkal jsem se s tím u forda escort,audi A6,renault 19,škoda octavia ale tam se po nějakém čase rozsypala :( ,všechny vozy měli najeto přes 300 tis km,octavia 500 tis km.

Re: Hučení převodovky

PříspěvekNapsal: stř 4. kvě 2011, 22:38
od houpal
Tak vám všem povím historku jendydašov viz. o víkendu teďka na srazu u Telče, také mu to hučelo hlavně při nízkejch otáčkách vyměnily sme olej bylo to lepší ale pak zase horší cca po měsíci. Tak nezbylo nic jiného než kuchnout převodovku jde to celkem dobře už sem viděl i horší, ani se to nemusí kuchat celý úplně jen stačí si zapamatovat nejlíp fotit jako my co kde bylo, po rozlousknutí převodovky jsme zjistily že je KO ložisko rozpadlo se uložení kuliček udělalo se to za pět 12 protože ještě cca další měsíc a nemuselo to dopadnout pěkně, i přesto že jsem automechanik tak si myslím a troufnu si tvrdit že zručnější kutil to zvládne taky s pomocí 2 lidí a foťáku jelikož víc očí a paměťová karta si víc zapamatuje :) . Takže se to opravdu vyplatí, později dodáme i fotografie.