Stránka 1 z 1
Převodovka

Napsal:
čtv 10. čer 2010, 16:48
od zaton
Dobrý den.Prosim o radu...citroen xsara 1,9TD..někdy zatuhne řazení..řadim vcelku v pohodě z lechka,pak řazení zatuhne jako by tam bylo lepidlo...Kolega v práci mi řikal že to může dělat spojka,pokud odchází tak je slabá lamela která se po zahřátí může lepit a tim špatně odtahuje..Je to prosim možné nebo je chyba jinde???? Děkuji
Re: Převodovka

Napsal:
pát 11. čer 2010, 5:48
od petr_xs
Taky by mohl byt problem v lanku spojky, samostav nebo upevneni bowdenu na konci.
Re: Převodovka

Napsal:
pát 11. čer 2010, 14:25
od zaton
ani nevim jestli má citroen xsara TD 1998 samostav...u lanka jsem nic nenašel...pokud ano kde je a jak se dá štelovat ??? Dík
Re: Převodovka

Napsal:
pát 11. čer 2010, 15:44
od MP
Samostav na lanku je . Taky jsem nevěděl že tam je , až se jednoho dne znenadání rozsypal ...to znamená , že pedál spojky zůstal dole . Ten samostav je někde těsně za přepážkou "interiér-motor" v motorovém prostoru . Štelovat se nijak nedá . Jedině to pošteluješ na konci lanka jak je uchycený v ovládání spojky . Jestli si to dobře pamatuju a nepletu , tak tam byl závit a matička .
Re: Převodovka

Napsal:
pát 11. čer 2010, 16:27
od zaton
no juknu na to..auto dlouho stálo asi cca rok tak se to možná zaneslo..použiji WD40 a nastříkám to do lanka

Re: Převodovka

Napsal:
čtv 12. srp 2010, 18:43
od Romana Kašparová
ahoj,chtěl bych se zeptat,jáký olej do převodovky-mám motor 1.9TD,díky
Re: Převodovka

Napsal:
čtv 12. srp 2010, 19:41
od mio
75w-80 měl by být Total.
Re: Převodovka

Napsal:
čtv 12. srp 2010, 20:29
od Romana Kašparová
Dik
Re: Převodovka

Napsal:
pon 23. srp 2010, 14:52
od lexa
No total to být nemusí ale měl by to být olej SEA 75-80 což je viskozita oleje a výkonové klasifikace GL4 nebo GL4+, pozor na GL 5 jedná se o oleje s vysokotlakými přísadami a ty mohou narušit kompozici ložisek a synchronů. Nic méně je pravdou že olejem total této klasifikace nic nezkazíš a jedná se o oleje kvalitní.